مجلات و روزنامه ها

 کارتن خوابی: یک معضل، چند متولی

کارتن خوابی: یک معضل، چند متولی

«ایران» در میزگردی افزایش آسیب‌های اجتماعی در چند سال اخیر را به بررسی گذاشت

 نایب‌رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران
روزنامه دنیای اقتصاد

نایب‌رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران

راهبرد توسعه صنعتی پس از ۱۵ سال از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت نهایی شد و متولیان این حوزه برای اولین‌بار مشخص کردند که در روند توسعه صنعتی بر چه صنایعی تکیه خواهند کرد. فارغ از محتوای این سند و نقاط ضعف و قوت آن، اصل تدوین چنین سندی را باید به فال نیک گرفت، چرا که می‌تواند حکم نقشه راه حوزه صنعت و معدن کشور را در آینده داشته باشد و تا حدود زیادی از تغییر مسیر و انحراف از راه رسیدن به اهداف جلوگیری کند.

ساختمان‌های دولتی و غیر دولتی همخوانی با معماری ایرانی-اسلامی ندارد

ساختمان‌های دولتی و غیر دولتی همخوانی با معماری ایرانی-اسلامی ندارد

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ضمن تأکید بر اینکه دولت،مجلس و مدیریت شهری در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سیمای شهر تلاش کنند،گفت: ساخت و سازها در شهر هیچ همخوانی با معماری ایرانی-اسلامی ندارد.

از سیر تا پیاز شورای شهر، آسیب‌های اجتماعی و عملکرد اصلاح‌طلبان در گفتگوی تفصیلی آفتاب یزد با فاطمه دانشور
روزنامه آفتاب یزد

از سیر تا پیاز شورای شهر، آسیب‌های اجتماعی و عملکرد اصلاح‌طلبان در گفتگوی تفصیلی آفتاب یزد با فاطمه دانشور

مسئولان فساد کنند دزدی در جامعه افزایش می‌یابد!جمعیت کیفری‌مان در حال افزایش و جمعیت کیفی‌مان درحال کاهش است

ضرورت تغییر رویکرد در تدوین قوانین بالادستی
روزنامه دنیای اقتصاد

ضرورت تغییر رویکرد در تدوین قوانین بالادستی

کشور در مرحله حساسی قرار دارد؛ گذشته از شرایط خاص دوران پس از تحریم و اقتضائات آن، چند سند بالادستی و قانون مهم در دست تدوین یا در آستانه اجرا است. قانون رفع موانع تولید، قانون برنامه ششم توسعه و قوانین پولی و بانکی جدید چند قانونی هستند که در آینده نه چندان دور بررسی، تصویب و اجرا خواهند شد.

کودکان کار حال خوبی ندارند / ابتلا به ایدز در کودکان کار 45 برابر کل جامعه است
گفت و گو با "شهر

کودکان کار حال خوبی ندارند / ابتلا به ایدز در کودکان کار ۴۵ برابر کل جامعه است

۷۲ درصد این کودکان بی‌سواد و کم‌سواد هستند یا در حد ابتدایی سواد دارند و ۱۷ درصد کودکان کار و خیابان‌ در تهران اصلا مدرسه نرفته‌اند و این بی‌سوادی و کم‌سوادی در فرآیند زندگی و آینده‌ی این افراد تاثیر خوبی نخواهد داشت.

شهردار به محله زنان کارتن‌خواب سر بزند
گفتگو با روزنامه شرق

شهردار به محله زنان کارتن‌خواب سر بزند

دهه کرامت هم‌زمان با تولد حضرت ‌معصومه(س) آغاز شده است. در این دهه نهادهای بسیاری ازجمله شهرداری تهران برنامه‌هایی ویژه زنان برگزار می‌کنند.

 مسیر احقاق حقوق بشر اسلامی

مسیر احقاق حقوق بشر اسلامی

روزها و مناسبت‌ها برای انسان متمدن، یادآور مسائل اساسی در حوزه اخلاق، فرهنگ و جامعه است. 

 چرا «در، بر همان پاشنه دولت سابق می‌چرخد»؟
نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران

چرا «در، بر همان پاشنه دولت سابق می‌چرخد»؟

کاهش دستوری قیمت گندله طی هفته‌های اخیر باز هم نشان داد که متاسفانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت «در‌همچنان بر همان پاشنه سابق می‌چرخد» . یکی از انتقادات صحیحی که همواره از سوی فعالان بخش خصوصی به مسوولان دولت سابق در اکثر حوزه‌ها به خصوص حوزه صنعت و معدن وارد می‌شد، اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی یک شبه و بدون مشورت با فعالان صنعتی و معدنی بود.

ثروتمندی که از داشته هایش میلیاردی نبخشد، مالش حرام است
مصاحبه با همشهری (مجله تندرستی)

ثروتمندی که از داشته هایش میلیاردی نبخشد، مالش حرام است

از دوران دبیرستان به بعد، همیشه در کنار درس هایم، در خانه کارهایی مثل نقاشی با آبرنگ، گلدوزی، گلسازی و ... را هم انجام میدادم تا هزینه تحصیل خودم را دربیاورم و با خودم هم عهد کرده بودم که دانشگاه دولتی قبول شوم تا پدرم زیر بار خرج نرود.

مسئولیت اجتماعی ضامن پایداری برند
مصاحبه با بانک شهر

مسئولیت اجتماعی ضامن پایداری برند

در اواسط قرن بيستم، عنوان مسئوليت اجتماعي، توسط متفكرين و متخصصين مديريت كسب و كار، در بسياري از محافل علمي، سياسي و اقتصادي كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه، به دغدغه مهمي در مديريت، بازاريابي و سرمايه‌گذاري، تبديل شد. امروزه مسئوليت اجتماعي بنگاه‌ها نه تنها بخش مهمي از ادبيات و فرهنگ مديريت را به خود اختصاص داده است، بلكه بحث‌هاي آكادميك، مجامع حرفه‌اي، سازمان‌هاي غير‌دولتي، مصرف‌كنندگان، كاركنان، تامين‌كنندگان، سهام‌داران و سرمايه‌گذاران شده است. در این خصوص و به انگیزه تشکیل کمیتهCSR در بانک شهر با فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران به گفتگو نشستیم.

یک پیشنهاد مهم برای مدیریت موثر تعطیلات نوروز

یک پیشنهاد مهم برای مدیریت موثر تعطیلات نوروز

آن‎قدر سرمان شلوغ می‎شود که فرصتی به دست نمی‎آوریم تا با تمرکز، راه پیموده شده را مرور کنیم و به یک جمع‎بندی و برداشت از وضعیت خود برسیم. تعطیلات نوروز این فرصت را فراهم می‎کند تا هم گذشته را تجزیه و تحلیل کنیم و هم برداشت و بینشی دقیق از مسیری که در آینده خواهیم پیمود به دست آوریم.

موفقیت در سایه پشتکار و اعتماد به نفس
مجله دنیای زنان

موفقیت در سایه پشتکار و اعتماد به نفس

داستان زندگی و تلاش‌های دانشور می‌تواند برای هر زن ایرانی سرمشق باشد. او زمانی که تنها ۲۷ سال داشت بدون سرمایه مالی زیاد و با پشتکار فراوان، کسب و کار شخصی خودش را شروع کرد. بزرگ‌ترین سرمایه دانشور جسارت و روابط عمومی بالایش بود.

استقلال مالی برای زنان ضرورت دارد
مصاحبه با مجله کلید ملی

استقلال مالی برای زنان ضرورت دارد

شهرزاد باباعلی پورآنقدر باتمام زنان فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی کشور متفاوت است که هر بار نشستن پای صحبت‌هایش، منجر به شنیدن ناگفته‌ها و آمار و ارقامی تازه و شگفت‌انگیز می‌شود. «فاطمه دانشور» که این روزها ریاست کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران را عهده‌دار است به راحتی از ناامنی اجتماعی، و شرایط سخت زندگی زنان و بی‌اعتمادی نگران‌کننده در جامعه سخن می‌گوید؛ ازاینکه شب‌ها به دلیل گزارش‌هایی که از خیریه‌اش دریافت می‌کند خوابش نمی‌برد و اینکه آرزویش بازگرداندن اعتماد به جامعه است. با فاطمه دانشور، این بار با محوریت زن و شهر به گفت و گو نشسته‌ایم؛ موضوعی که به اعتقاد کارشناسان در فرهنگ شهری و اجتماعی ما مغفول مانده و نیاز به مطالعه و سیاست‌گذاری جدی دارد.

تعداد واقعی زنان‌ معتاد مشخص‌ نیست
گفتگو با آرمان

تعداد واقعی زنان‌ معتاد مشخص‌ نیست

در سال‌های اخیر موضوع اعتیاد زنان بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس آمارهای رسمی اعتیاد زنان نسبت به گذشته دو برابر شده است. وضعیت اعتیاد زنان تهرانی به چه شکل است و دلیل گرایش زنان به موادمخدر چیست؟

جزییات یک وام برای طرح‎های کارآفرینانه؛ تا سقف 100میلیون تومان و با 4 درصد کارمزد
خلاقیت از یک طرح مهم در جهت حمایت از کارآفرینی

جزییات یک وام برای طرح‎های کارآفرینانه؛ تا سقف ۱۰۰میلیون تومان و با ۴ درصد کارمزد

شورا و شهرداری تهران در موضوع کارآفرینی، دو کار عمده انجام داده‎اند؛ یکی، کارآفرینی به معنای عام آن است که در سازمان رفاه و مشارکت‎های اجتماعی شهرداری تهران، واحد کارآفرینی به همین منظور ایجاد شده و علاوه بر این در محلات ۳۷۴گانه شهر تهران هم در هر محله یک خانه کارآفرینی در دست تاسیس است که تاکنون، ۸۰ خانه کارآفرینی به طور قطعی افتتاح شده و بقیه هم تا پایان سال افتتاح خواهند شد.

یک نکته مهم برای خلق ایده‌های تجاری پرسود
مجله خلاقیت

یک نکته مهم برای خلق ایده‌های تجاری پرسود

در تعامل با زنانی که می‌خواهند کارآفرینی کنند، اغلب به طرح‌هایی کارآفرینانه از سوی آنان برمی‌خورم که بسیار خام و ابتدایی هستند و به نظر نمی‌رسد منشاء اثری در بازار فعلی شوند. بر این اساس در مقاله این شماره خود در مجله خلاقیت می‌خواهم به نکته‌ای بپردازم که توجه بدان می‌تواند تحولی در طرح‌های کسب‌وکار افراد و گروه‌ها به وجود آورد، به نحوی که شاهد طرح‌هایی راه‌گشا و موثر از سوی آنان باشیم.

کارآفرینی اقتصادی و کارآفرینی اجتماعی
مصاحبه با دانشور

کارآفرینی اقتصادی و کارآفرینی اجتماعی

در این نوشتار متن مصاحبه با کار آفرینی جوان را می خوانیم که توانسته است در آمد حاصل از یک فعالیت اقتصادی موفق را در پایه  گذاری یک سازمان مردم نهاد به کار گیرد و در واقع کارآفرینی اقتصادی و کار آفرینی اجتماعی یک واژه نوین است و به تازگی در ادبیات مدیریت مطرح شده است. حل معضلات پیچیده اجتماعی امروز از عهده دولت ها به تنهایی خارج است و حضور گسترده همه نیرو های فعال یک جامعه را طلب می کند. حضور کارآفرینان اجتماعی که استعداد و مهارت های کار آفرینی خود را در راه اندازی و توسعه سازمان های مردم نهاد به کار می گیرند می تواند آغازی باشد برای پایان دادن به مشکلات اجتماعی.

فاطمه دانشور عضو شورای شهر

درباره فاطمه دانشور

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر می باشد.

web stats log analyzer

1391-1395 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group