15 فروردين 1399 ساعت 06:23

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
«من همان پدري هستم كه كودك هشت‌ساله‌ام را به خاطر شباهتش به همسر سابقم  كشته‌ام».به گزارش اعتماد، اين اعتراف تمام انگيزه مردي شيشه‌اي را نشان مي‌دهد كه يك ماه پيش به طرز فجيعي نويد هشت ساله را كشت و جسدش را در فضاي سبز خيابان صنيع خاني تهران رها كرد؛ همان مردي كه پيش از اين با طرح داستاني خيالي قصد داشت راز جنايتش را پنهان نگه دارد اما سرانجام پس از يك ماه لب به اعتراف گشود و به قتل فرزندش اقرار كرد. ١٧دي ماه امسال زني مسن به كلانتري ١٥٢ خاني‌آباد تهران مراجعه كرد و ماموران را در جريان ناپديد شدن نوه هشت ساله‌اش قرار داد.او به ماموران گفت: «امروز پسرم، نوه‌ام را بر ترك موتورش سوار كرد و با هم بيرون رفتند اما وقتي پسرم برگشت، نويد با او نبود. درباره نوه‌ام از او سوال كردم اما جواب درستي نگرفتم و فقط لكه‌هاي خون روي لباس، كفش‌ها و پلاك موتور پسرم جلب‌توجه مي‌كرد. خيلي ترسيدم. فكر مي‌كنم بلايي سر نوه‌ام آمده است.»ماموران با شنيدن اظهارات مادربزرگ نويد به سرعت به خانه آنها مراجعه و پسرش، حامد را بازداشت كردند. او در جريان بازجويي‌ها به ماموران گفت: «وقتي با پسرم بيرون رفتم در خيابان نيلوفر با چند نفر كه قصد داشتند او را بدزدند درگير شدم. من با چاقو چند نفرشان را زخمي كردم اما در نهايت آنها نويد را دزديدند و با خود بردند.»اظهارات پدر نويد، پليس را به خيابان نيلوفر و پرس‌وجو از اهالي محل كشاند اما تحقيقات ميداني ماموران وقوع هرگونه درگيري و آدم‌ربايي را رد مي‌كرد و مهر باطل بر اظهارات حامد مي‌زد و او را به عنوان متهم اصلي پرونده معرفي مي‌كرد. هرچه تحقيقات پليسي به پيش مي‌رفت، اميد زنده بودن نويد نيز بيشتر فروكش مي‌كرد؛ اميدي كه تنها چند ساعت بعد، در تماسي از سوي يكي از گشتي‌هاي نيروي انتظامي تهران به كلي رنگ باخت. شامگاه همان روز ماموران نيروي انتظامي منطقه ١٩ تهران در حال گشتزني در خيابان صنيع خاني، پيكر غرق خون پسربچه‌اي را در فضاي سبز منطقه پيدا كردند و به سرعت با مقر انتظامي تماس گرفتند. پيكر كودك خردسال از ناحيه گردن به‌شدت دچار جراحت شده بود و آزمايش‌هاي اوليه تيم پزشكي در صحنه جرم، مرگ بر اثر اصابت چاقو را تاييد مي‌كرد. همزمان با انتقال جسد به پزشكي قانوني، بازرسي از صحنه جرم آغاز و در جريان آن مشخص شد كه مقتول همان نويد هشت ساله است كه خروجش از خانه در عصر ١٧ دي ماه، بازگشتي براي او نداشت. به اين ترتيب و با كشف جسد مقتول، بازجويي از پدر نويد وارد مرحله تازه‌اي شد. همزمان ماموران موفق شده بودند در صحنه جرم چاقويي پيدا كنند كه اثر انگشت پدر نويد روي آن بود. آزمايش‌هاي پزشكي قانوني نيز تاييد كرده بود كه خون روي موتور سيكلت از آن نويد بود؛ مداركي كه هيچ شكي باقي نگذاشته بود كه نويد قرباني نقشه شوم پدرش شده است. اما حامد قصد اعتراف كردن نداشت، با اين حال وقتي با مدارك پليسي روبه‌رو شد به قتل فرزندش اعتراف كرد و گفت: «نويد تمام حركات و رفتار‌هايش شبيه مادرش بود و نمي‌توانستم او را تحمل كنم. چندين بار هم همسر سابقم را تهديد كرده بودم كه نويد را فقط به خاطر اينكه شبيه به او است، خواهم كشت. »تهديدي كه سرانجام عملي شد تا نويد، در هشتمين بهار زندگي‌اش جان خود را از دست بدهد. با ثبت اعتراف متهم، پرونده براي سير مراحل قانوني به شعبه ١٠١ دادگاه بخش آفتاب تهران ارجاع شد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group