15 تیر 1399 ساعت 21:44

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
پسر جوان زمانی که متوجه شد دختر مورد علاقه‌اش قصد ازدواج با فرد دیگری را دارد، او را با ضربه‌های چاقو کشت و سپس خودکشی کرد. خانواده زهرا ششم بهمن امسال برای خرید، خانه شان را در جیرفت استان کرمان ترک کردند. زهرا هم مشغول رسیدگی به کارهای خانه شد. عقربه های ساعت 11 را نشان می داد که دختر نوزده ساله متوجه حضور فردی در خانه شد. ابتدا تصور کرد خانواده اش از خرید بازگشته اند، اما وقتی به سمت پذیرایی رفت، با سجاد روبه رو شد.سجاد، پسر یکی از بستگانش بود و چند بار از زهرا خواستگاری کرده و هربار جواب منفی شنیده بود. زهرا از او خواست زود آنجا را ترک کند، اما پسر جوان دوباره درخواستش را تکرار کرد و از او خواست با این ازدواج موافقت کند.زهرا هم بدون توجه به اصرارهای او گفت قصد ندارد به هیچ عنوان با او ازدواج کند و می خواهد به فرد دیگری پاسخ مثبت دهد. بعد به سمت تلفن همراهش رفت تا موضوع را به خانواده اش اطلاع دهد که سجاد به طرفش حمله ور شد و تلفن را از دستش گرفت. زهرا وقتی خشم پسر جوان را دید، قصد فرار داشت که با ضربه های چاقوی او غرق در خون روی زمین افتاد. سجاد خود را بالای سر او رساند و اما زهرا براثر شدت جراحات جان باخته بود.پسر جوان با مشاهده این صحنه با همان چاقویی که به دست داشت چند ضربه به دست خود وارد کرد تا خودکشی کند و به زندگی اش پایان دهد که نشد. او سپس با برداشتن سیم تلویزیون، خود را از چارچوب حلق آویز کرد.دقایقی از اقدام او برای خودکشی نگذشته بود که برادرش که پی به نیت او برده بود، سراسیمه پا به این خانه گذاشت و زمانی که وارد ساختمان شد سجاد را حلق آویز دید. او سریع سیم برق را باز کرد و برادرش را پایین آورد و موضوع را به پلیس خبر داد. دقایقی بعد آمبولانس اورژانس آژیرکشان وارد کوچه شد و مقابل در خانه توقف کرد. امدادگران دختر و پسر جوان را به بیمارستان منتقل کردند، اما تلاش ها برای نجات دختر نوزده ساله بی نتیجه ماند، اما عامل جنایت جان سالم به در برد.با گزارش وقوع این جنایت به بازپرس کشیک ویژه قتل داسرای عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت و هماهنگی قضایی جسد دختر جوان به پزشکی قانونی منتقل شد و با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات کارآگاهان جنایی برای رازگشایی از این پرونده آغاز شد.همزمان با شروع تحقیقات کارآگاهان جنایی با حضور در بیمارستان به تحقیقات از متهم پرداختند که وی در گفته های اولیه اش به قتل دختر نوزده ساله اعتراف کرد و گفت: مقتول از اقوام مان بود و به او علاقه داشتم اما او حاضر به ازدواج با من نبود. روز حادثه دوباره درخواستم را مطرح کردم اما بی نتیجه بود و از من خواست برای همیشه او را فراموش کنم، چون تصمیم گرفته با فرد دیگری ازدواج کند. حاضر نبودم او را در کنار فرد دیگری ببینم به همین خاطر تصمیم به قتل و خودکشی گرفتم.مجید رسمتی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت درگفت وگو با جام جم اعلام کرد: با توجه به اظهارات اولیه متهم و اعتراف وی به قتل دختر جوان، برای او قرار قانونی صادر شده و وی همچنان در بیمارستان تحت مداوا و مراقب ویژه پلیس قرار دارد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group