19 تیر 1399 ساعت 11:39

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
 ۳۰سال از زمانی که نخستین فرد مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شد می‌گذرد و حالا رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از ابتلای ۱۸درصد معتادان کشور به ویروس ایدز خبر می‌دهد.پس از 3دهه آمار رسمي مبتلايان به ايدز در كشور بيش از 28هزار نفر برآورد شده كه سهم 18درصدي معتادان از اين عدد يعني بيش از 5هزار معتاد مبتلا داريم كه الزاما همه آنها در زندان هم نيستند.هر يك از 5هزار معتاد مي‌توانند با تزريق‌هاي مشتركي كه انجام مي‌دهند و استفاده نكردن از روش‌هاي پيشگيري از بارداري تعداد بيشتري را به اين بيماري مبتلا كنند. اين در حالي است كه 2هزار و 300مركز و تيم مداخله در اعتياد در كشور وجود دارد كه به گفته مجيد رضا‌زاده رئيس مركز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي 500هزار نفر توانسته‌اند در اين مراكز بهبود پيدا كنند. از اين تعداد مراكز مداخله در اعتياد 500مركز به‌صورت درمان سرپايي فعاليت مي‌كنند. در كنار اين مراكز 880كمپ ترك اعتياد، 250تيم سيار از بهبود يافتگان اعتياد، 50مركز شبانه و يكهزار و 300مركز ارائه مشاوره به معتادان و راهكارهاي ترك در سراسر كشور وجود دارد.وجود ايدز در ميان معتادان از مرحله هشدار گذشته و ظاهرا به مرحله بحران رسيده است. چندي قبل علي اكبر سياري، معاون بهداشتي وزير بهداشت با تأكيد بر اينكه دسترسي به لوازم و ابزار پيشگيري بين گروه‌هاي پرخطر يكي از مهم‌ترين گام‌ها در پيشگيري از ابتلا به ايدز است، گفت: ۱۵ تا ۲۰ درصد معتادان از سرنگ‌هاي مشترك استفاده مي‌كنند و هر معتاد سالانه تا ۱۲ شريك دارد و 8نوبت از سرنگ آلوده استفاده مي‌كند كه همين موضوع مي‌تواند در اشاعه اين بيماري سهم بسزايي داشته باشد. به گفته وي، زماني كه ۵ درصد جامعه‌اي مبتلا به ايدز باشند، آن جامعه به حد بحران رسيده است. در كشور ما ميزان ابتلاي معتادان تزريقي ۱۵ درصد و زنان با رفتار جنسي پرخطر 4/5درصد است و اين يعني در هر دو گروه به حد بحران رسيده‌ايم.‌همچنين به گفته معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد، ميزان آلودگي معتادان به بيماري ايدز در كشور در حال افزايش است. براساس آمار اعلامي از سوي بابك دين‌پرست، بيشترين مواد‌مخدر مصرفي در كشور شيشه، ترياك، كراك و هروئين است و 345هزار نفر معادل 26درصد جمعيت معتادان كشور، مصرف‌كننده شيشه هستند.همه اينها در حالي است كه هر بيمار مبتلا به ايدز سالانه 2ميليون تومان هزينه درمان دارد، اما اگر بيماري وي به درمان مقاوم شده باشد اين هزينه به 5 تا 10برابر افزايش پيدا مي‌كند؛ به همين دليل بر شناسايي و درمان هر چه سريع‌تر مبتلايان به اين بيماري تأكيد مي‌شود. اعتياد آسيب‌هاي زيادي به همراه دارد كه ابتلا به ايدز يكي از اين آسيب‌ها مي‌تواند باشد.موج سوم ايدز كه سال‌ها قبل درخصوص آن هشدار داده شد اين روزها نمايان شده است و بايد اقدامي عاجل براي جلوگيري از پيشرفت آن انجام داد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group