14 تیر 1399 ساعت 14:25

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

موسسه مهرآفرین پس از چهار سال که از تاسیس و فعالیت هایش می گذرد اکنون در بخش های گوناگون به کار و فعالیت خود ادامه مي دهد .در ذیل به طور خلاصه با هر یک از این واحدها آشنا می شوید.

موسسه مهرآفرین پس از چهار سال که از تاسیس و فعالیت هایش می گذرد اکنون در بخش های گوناگون به کار و فعالیت خود ادامه مي دهد .در ذیل به طور خلاصه با هر یک از این واحدها آشنا می شوید.

1- واحد عملیاتی و اجرایی

این واحد که یکی از فعالترین و پر رفت وآمدترین واحدهای مهرآفرین است واقع درمیدان شهدا,خیابان مجاهدین اسلام ,کوچه مجاهد,بن بست آشوری است. مدد جویان از مرحله نخست شناسایی تا تحقیق و بررسی و پذیرش و برخورداری ازحمایتهای مالی و معنوی موسسه،همگی به آن واحد مراجعه و امورشان توسط  کارمندان و کارشناسان آن بخش انجام می پذیرد.

واحد عملیاتی مشتمل بر بخش های زیر است :

الف-واحد پذیرش (شناسایی , پذیرش و تشکیل پرونده برای مددجویان )

ب– کارشناسی مددکاری (تحقیق و بررسی پرونده های تشکیل شده جهت اثبات صحت و سقم و میزان نیازمندی مددجویان )

ج- کارشناسی روان شناسی و مشاوره (مشاوره های روانشناسی به صورت مستمر و پیگیر برای مددجویان وافراد تحت پوشش )

د- کارشناسی بهداشت و درمان (رسیدگی به امور بهداشتی و درمانی مددجویان و معرفی آنها به مراکز درمانی و حمایت های

مالی مورد نیاز افراد و همچنین استقرار پزشک یک روز هفته در واحد عملیاتی )

ه- کارشناسی آموزش (رسیدگی به امور تحصیلی و آموزشی فرزندان مددجویان از دوره ابتدایی ا دانشگاه به صورت جدی ومستمر )

و- کارشناسی و مشاوره حقوقی (رسیدگی به امور و مشکلات حقوقی مددجویان )

ز- تخصیص وام

ح- مرکز اسناد

ط- انبار جهت نگهداری ارزاق و توزیع آنها . . .

ی- واحد پخش  صندوق ها

ک- واحد ارائه کالا و خدمات

ل- کارگاه خیاطی (که در میدان خراسان واقع شده و عده ای از مددجویان در آنجا مشغول به کار هستند)

2- دفتر مرکزی

در این بخش امور مربوط به یاوران و جلب مشارکت های مردمی انجام می شود. این دفتر در خیابان آفریقا واقع شده است و شامل واحد های زیر است :

الف- دفتر مدیریت

ب- واحد یاوران

جذب یاوران مهرآفرین و پیگیری های مربوطه جهت معرفی صحیح و اصولی موسسه مهرآفرین به دیگر مراکز و موسسات و  همچنین افراد حقیقی و حقوقی به منظور جلب همکاری و همیاری آنها با موسسه توسط این واحد صورت می پذیرد

این واحد کلیه امور مربوط به یاوران و وظایف تعریف شده موسسه در قبال آنان را انجام می دهد. همچنین بانک اطلاعاتی یاوران نیز در این واحد نگهداری می شود.

د- واحد فرهنگی و ارتباطات

موسسه مهرآفرین با تاسیس واحد فرهنگی و هنری از آبان ماه 1386، درپی این هدف که هر حرکتی در زمینه نیکوکاری نیازمند نیروی فرهنگ است، برآن است که با اجرای کنسرتهای موسیقی، برپایی  نمایشگاه های عکس و نقاشی، و اجرای تئاتر که درآمد های حاصل از آنها صرف رسیدگی به نیازهای مددجویان می شود و همچنین ساخت فیلم های مستند کوتاه از وضعیت مدد جویان و نیازمندان و نمایش آنها برای بازرگانان و نمایندگان مردم برای جلب کمک های ایشان , هرچه عمیق تر به فرهنگ سازی در زمینه  یاری گری و نیکوکاری بپردازد. قدم های اول این واحد علاوه بر چاپ چندین استند، ماهنامه و کاتالوگ مهرآفرین، دعوت از هنرمندان صاحب نام بوده است که همگی این عزیزان  قول همکاری و همیاری مستمر داده اند.  نخستین مرحله از امور فرهنگی و فرهنگ سازی در قالب معرفی  سفیر فرهنگی و نیکوکاری تحت عنوان «سفیر مهرآفرین» آغاز شد  که سرکار خانم" فاطمه معتمد آریا" پس ازگفت و گوها و  جلسات و دیدارهای مکرر انتخاب و طی مراسمی در 13 اسفند 1386 به عنوان نخستین سفیر مهرآفرین معرفی شدند که در همان مراسم انجمن بازیگران سینمای ایران با اهدای لوح یادبود به ایشان همکاری و حمایت خود را از سفیر مهرآفرین اعلام کردند .

ه- واحد نشریه :

واحد نشریه مسئولیت انتشار دو مجله را بر عهده دارد. نشریه همراز که به صورت اختصاصی برای مددجویان مهرآفرین در جهت ارتقای سطح فرهنگی آنان منتشر می شود و نشریه مهرآفرین که برای یاوران مهرآفرین جهت اطلاع از عملکرد موسسه منتشر می شود و برای آنها ارسال می گردد.

و- واحد پژوهشکده

همچنین با توجه به  آرمان های مهرآفرین در سطوح ملی وبین المللی ، واحد پژوهش و توسعه شکل گرفت تا بتواند به عنوان کانون و مرکز تخصصی در زمینه های مختلف نقش مطالعاتی و مشاوره ای خود را ایفا نموده و در جهت تامین نیازهای مطالعاتی این موسسه در سطح خرد و کلان گام بردارد.

ز- واحد طرح و برنامه

در این واحد دانش آموختگان علوم نوین مدیریت مشغول به فعالیت هستند و تدوین روش ها طراحی و پیاده سازی سیستم های مدیریتی در این واحد انجام می شود.

ح- واحد مالی اداری

امید است با حمایت خداوند و مردم بلندهمت کشورمان فرهنگ یاری گری در ایران عزیز هرچه گسترده تر بال بگستراند تا دیگر هیچ عزیزی دست نیاز به سوی کسی دراز نکند.

ط - واحد سرپرستی شعب شهرستان

این واحد با توجه به اخذ مجوز ملی در موسسه مهرآفرین تشکیل شده و در تلاش است تا فعالیت های موسسه مهرآفرین را در استان ها و شهرستان ها خصوصا مناطق محروم گسترش دهد. واحد سرپرستی شعب شهرستان ها، وظیفه مدیریت، سازاندهی و هماهنگی فعالیت مهرآفرین در شهرستان ها را بر عهده داشته و کلیه اقدامات در شهرستان ها توسط این واحد هدایت می گردد.

کلمات کلیدی

مهرآفرین

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group