14 تیر 1399 ساعت 05:46

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

 شعار اصلی (چشم انداز) مؤسسه :

رسیدن به روزی که هیچ کس احساس درماندگی و تنهایی نکند.


 شعار اصلی (چشم انداز) مؤسسه :

رسیدن به روزی که هیچ کس احساس درماندگی و تنهایی نکند.

مأموریت مؤسسه :

این مؤسسه که تلاش خود را بر مبنای "مشارکت مردمی در امور نیکوکاری"، "کارآفرینی اجتماعی" و مفاهیم آن، بنا نموده است، مأموریت خود را به این  شرح تبیین کرده است :


توانمندسازی و پشتیبانی از زنان نیازمند و آسیب پذیر (بی سرپرست و بد سرپرست) و کودکان بازمانده از تحصیل به ویژه کودکان کار و خیابان

با محوریت باورهای ملی، دینی و بومی به هدف تربیت نسلی توانمند ،فرهیخته و دارای عزت نفس که خود در آینده منشأ حرکت­ های نیکوکارانه باشند.

اهداف بلند مدت :

الف) انجام اصلاحات ساختاری و زیربنایی جهت فرهنگ سازی عمومی، ایجاد شبکه با سایر نهادهای مرتبط، اصلاح قوانین و ... .

ب) انجام مطالعات و پژوهش­های زیربنایی مرتبط(درخصوص عوامل فقر و شیوه برخورد با آن : راهکارهای روان شناختی، جامعه شناختی/ کارآفرینی خانوادگی/ کارآفرینی اجتماعی/ سازمان­های مردم نهاد (NGO)/ مبانی حقوقی مرتبط/...)

پ) ایجاد شبکه­ ی همکاری با سایر نهادهای مردمی (و دولتی یا بین ­المللی) از جمله سازمان­های :

1)      محک (کودکان سرطانی)

2)      آسایشگاه کهریزک (سرای سالمندان)

3)      خانه سلامت (برای معتادان)

4)      امدادگران عاشورا (درمان پزشکی)

5)      کانون بانوان

6)      قلم چی ( کمک تحصیلی به دانش آموزان کمتر از دیپلم )

7)      خیرین (آقایان علاقبند، مهدیان، ....) و خیریه های متحدان ، نیکان ماموت ، جامعه یاوری ، رعد ، حامیان کودکان کار و خیابان ، ILO

8)      صندوق­های قرض الحسنه

9)      کمیته امداد امام خمینی

10)  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

11)  بنیاد مستضعفان و جانبازان

12)  انجمن بیماران دیالیزی

13)  انجمن مبتلایان به بیماری ام اس

14)  سازمان بهداشت جهانی WHO

15)  یونیسف(صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل)

16)  یونسکو

17) بهزیستی


ت) تلاش برای برپایی مراکز آموزشی ( در سطوح مختلف ) برای گروه هدف موسسه ( کودکان کار و خیابان ، دانش آموزان نیازمند بازمانده از تحصیل ......)

ث) تلاش برای برپایی مراکز اسکان و مراکز ز نگهداری از زنان و کودکان گروه هدف موسسه


اهداف میان مدت:
آموزش زنان، نوجوانان،‌خصوصاَ كودكان براي ارتقاي سطح فرهنگ و مقاوم ساختن آنها در برابر مشكلات، با تمركز روي آموزش و سوادآموزي، حمايت تحصيلي از دبستان تا دانشگاه به اميد قطع فقر در اين نسل از خانواده، آموزش مادران در تربيت كودكانشان. برگزاري تورهاي تفريحي/ آموزشي براي مادران، كودكان و نوجوانان نيازمند.


اهداف كوتاه مدت:

كاهش انواع آسيب‌هاي وارده بر قشر ضعيف جامعه (زنان و كودكان) از طريق حمايت‌هاي (غذايي، مسكن، تامين بهداشت، چه روان و چه جسم. تامين حداقل پوشاك، هزينه‌ي تحصيلي فرزندان و ...)

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group