01 شهریور 1398 ساعت 09:32

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
ژیوار” کودک شش ساله بوکانی که پنجشنبه گذشته توسط نامادری مورد ضرب و شتم قرار قرار گرفته بود دچار مرگ مغزی شد و پدر تصمیم گرفت اعضای بدن ژیوار را اهداء کند...

ژیوار” کودک شش ساله بوکانی که پنجشنبه گذشته توسط نامادری مورد ضرب و شتم قرار قرار گرفته بود دچار مرگ مغزی شد و پدر تصمیم گرفت اعضای بدن ژیوار را اهداء کند.
اینروزها گزارش های آزار کودکان توسط نامادری و یا ناپدری بیشتر به گوش مان می رسد . دو سال پیش بود طی نامه ای به قوه قضاییه وضعیت کودکان طلاق بویژه کودکانی که دو والد معتاد دارند را هشدار داده بودم و الگویی که مهرآفرین در مورد شیرخواران مبتلا به اعتیاد با وزارت بهداشت را پیاده کرد و منجر به نجات شیرخواران زیادی از خطراتی چون فروش شد را مثال زدم و گفتم می‌توان این آسیب ها را بموقع پیشگیری کرد اگر دادگاههایی که حکم طلاق صادر می کنند الزام کنند والدین مشاوره و خدمات مددکاری دریافت کنند و چنانچه وضعیت کودک را مخاطره آمیز تشخیص دادند مثل اعتیاد والدین به مواد مخدر ، الکل و یا ابتلای هریک از والدین به بیماری های روان کودک و والد را به بهزیستی و حتما یک سازمان مردم نهاد و یا خیریه مرتبط معرفی کنند تا کودک در معرض خطر تحت رصد مددکاری با فواصل زمانی اندک مثلا بازدیدهای پنج روزه از محل زندگی قرار گیرد تا بمحض مشاهده مورد مشکوک مددکار مداخله لازم را انجام دهد. به شورای اجتماعی کشور هم نامه نوشتم که متأسفانه شورای اجتماعی کشور بدلیل حضور غیر متخصصین بسیار ناکارآمد است و نوشتم خیلی آسان می شودبا مداخله بموقع مددکاری جلوی مرگ این کودکان بیگناه را گرفت . مهرآفرین در ماه حداقل پنج مورد آزار کودک را در رصدها و بازدیدهای مددکاری شناسایی می کند که با مداخله بهنگام و گرفتن حکم قضایی کودک را می گیرد.
وضعیت کودکان طلاق نگران کننده است .
دوستان عزیز لطفا مطالب استوری این صفحه را نیز دنبال کنید

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group