01 شهریور 1398 ساعت 09:29

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
خیلی دوست دارم جوانان ایران از کنار رویدادهای داخلی و خارجی کشور بی تفاوت عبور نکنند و خوب مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و ساعاتی را به تفکر بگذرانند . قبول دارم هر چه بیشتر بفهمی بیشتر عذاب میکشی اما یک انتخاب درست از مسیر عقلانیت می گذرد . گفتگویی که در استیضاح وزیر تعاون ، کار و تأمین اجتماعی شاهدش بودیم فساد نهادینه شده در ساختارهای مقننه ، مجریه و قضاییه را نشان می دهد ...

خیلی دوست دارم جوانان ایران از کنار رویدادهای داخلی و خارجی کشور بی تفاوت عبور نکنند و خوب مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و ساعاتی را به تفکر بگذرانند . قبول دارم هر چه بیشتر بفهمی بیشتر عذاب میکشی اما یک انتخاب درست از مسیر عقلانیت می گذرد . گفتگویی که در استیضاح وزیر تعاون ، کار و تأمین اجتماعی شاهدش بودیم فساد نهادینه شده در ساختارهای مقننه ، مجریه و قضاییه را نشان می دهد .
و این فساد ریشه دار چه شد که شکل گرفت و چرا وسعت یافت و به اینجا رسید . راه چاره چیست ؟ بارها گفتیم خیلی بیشتر از تحریم ها این فساد داخلی است که کمر ملت را شکسته است .
خیلی ساده لوحانه است که در این فضای مسموم بخواهی امیدوار به اصلاحات و تغییر در وضعیت زندگی مردم به ویژه اقشار ضعیف خاصه کودکان باشیم . اما بی تفاوت هم نمیتوان ماند . حتما جایی اشتباه کردیم اکثریت اشتباه کردیم که این نتیجه حادث شده است . پس برای اینکه اشتباهات تکرار نشود خوب باید تحلیل کرد و در این بین جوانان بیشتر باید تفکر کنند . گاهی نگران جوانان میشوم که نکند در عصر انقلاب در ارتباطات و گسترش اطلاعات در فضای مجازی قدرت تحلیل و تفکر از آنان گرفته شود و کمتر برای فکر کردن زمان بگذارند و به سطحی نگری خو کنند که اگر چنین شود باز اشتباه انتخاب خواهند کرد. باید جوانان نهاد سازی های مردمی را شروع کنند و با هم گفتگو کنند و دل به جریان های غالب سیاسی موجود نبندند . به آنسوی مرزها هم امیدوار نباشند و خالق جریان‌های سالم سیاسی باشند زمانبر است ولی من غیر از این راهی سراغ ندارم چون معتقدم غیر از مردم ایران کسی ایران ما را نخواهد ساخت . تنها راه ، تربیت و ظهور انسان‌های متخصص ، سالم و با اخلاقی که منافع ملی را بر منافع فردی ترجیح دهد و رساندن آنها به سطوح تصمیم سازی است آنهم نه در اقلیت که در اکثریت و این مسئولیتی است بر دوش جوانان این سرزمین.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group