02 ارديبهشت 1398 ساعت 19:31

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

بارها و بارها در بررسی هایم در حوزه آسیب های اجتماعی و مطالعه پرونده کودکان در معرض آسیب به یکی از جدی ترین بحران های این حوزه یعنی ” هویت ” برخورده ام .

بارها و بارها در بررسی هایم در حوزه آسیب های اجتماعی و مطالعه پرونده کودکان در معرض آسیب به یکی از جدی ترین بحران های این حوزه یعنی ” هویت ” برخورده ام . با ۱۲ سال فعالیت مداوم در میدان آسیب های اجتماعی ، سطوح بی هویتی این کودکان را احصا نموده ام که هر سطح مداخله متفاوتی را می طلبد.

۱- کودکان حاصل روابط خارج از نکاح که کمترین حق را در این بین دارند .

۲-کودکان حاصل از ازدواج های زنان ایرانی با مردان اتباع خارجی

۳- کودکان نسل دوم و سوم مهاجرین غیر قانونی به ایران .

۴- کودکان حاصل از ازدواج های موقتی که برای آن سندی کتبی موجود نبوده و پدر متواری شده است .

۵- کودکان والدین معتادی که بارها سجل هویتی شان فروخته و یا گم شده است که همان مصداق غفلت والدین است .

بارها در مواجهه هایم با نسل دوم و گاها سوم بی شناسنامه ها مواجهه داشته ام . هر بار درجلسات مختلف با حضور مسئولین دستگاههای مختلف گزارش این اقشار را داده ام با تعجب مسئولین مواجه شده ام لذا جهت رفع آن که گاها نمود ناباوری داشت مستندهای تصویری با هزینه خود تهیه کرده و ارائه نمودم که منجر با باور بخشی از این معضل اجتماعی توسط تعدادی از تصمیم سازان شد.
آخرین بار در صحن شورای شهر به منشور حقوق شهروندی نقد کرده خواستار بازنگری و اعمال ” حق بر هویت ” در این سند ملی شدم .موضوعی که در سند به آن اشاره نشده بود . هفته گذشته در خبرها خواندم اعطای تابعیت ایرانی برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در کمیسیون فرهنگی مجلس تصویب شده است که البته هنوز تا قانون شدن راه دارد و بایدبه تصویب شورای نگهبان برسد . امیدوارم شورای نگهبان بدون درنگ این طرح را تصویب کرده و یک گروه از این اقشار را در مسیر شناسنامه دار شدن و هویت بخشی قرار دهد و مجلس محترم برای دیگر اقشارجامانده از طرح هویت بخشی اقدام به قانونگذاری نماید.
چرا که عدم برخورداری از هویت یعنی عدم برخورداری از آموزش و پرورش ، عدم دریافت یارانه و در یک کلام عدم برخورداری از کلیه خدمات رفاه اجتماعی و بهداشتی .
اگر ما می بینیم سندی تنظیم می شود و گروهی از شهروندان در برنامه ریزی ها نیستند و هیچگاه نبوده اند یک دلیل مهم ان این است که در سطوح تصمیم سازی محلی به فعالین حوزه اجتماعی و نمایندگان سازمان های مردم نهاد نداده ایم تا انها که این معضلات را از نزدیک درک کرده اند راجع به آن صحبت کرده و راهکار پیشنهاد دهند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group