04 تیر 1398 ساعت 20:00

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

در حاشيه سفر به همدان ، به شيرخوارگاه همدان سر زدم و جويای حال كودكان خردسال اين مركز شدم .

معمولا در سفرهايم به شهرها به شيرخوارگاهها سر ميزنم . از زبان مددكاران مركز وضعيت زندگی بچه ها را جويا شدم اكثرا قربانی بدسرپرستی و اعتياد والدين و اسير قوانين پر از ضعف و خلا فرزندخواندگی اند . يک بام و دو هواي بهارستان نشينان عاملی برای نهايی نشدن لايحه جنجالی حمايت از كودک . در حالی كه كودكان بدسرپرست در مراكز بهزيستی ، بلاتكليف روزگار می گذرانند ، نمايندگان مجلس نظرات متفاوتی در خصوص وضعيت حقوق كودک دارند . برخی قوانين موجود را كافي می دانند كه به اعتقاد من اين دسته از نمايندگان اصلا مسئله اين كودكان را درك نكرده اند و برخي خلا قانونی را در مورد اين كودكان وارد مي دانند . لايحه ای كه قريب به نه سال است بلاتكليف مانده ، از فراكسيون اميد مجلس انتظار می رود به اين انتظار نه ساله خاتمه دهند و دستی باشند كه تنهایی اين كودكان را بگيرد و دنيای كودكی شان را رنگ دهد . كودكانی كه كودكي شان در خانواده سپری نمي شود . نه پدری كه به اين كودكان آرامش دهد و نه مادری كه تسكينی برای اشک های شبانه شان باشد . از نمايندگان مجلس می خواهم كه هر گاه نگاهشان به فرزندان و يا به نوه های خود ميفتد ياد كودكان رسوبی بهزيستي بيفتند و اراده كنند و لايحه معطل مانده را به سرانجام نيک برسانند . هر روز تعلل در اين خصوص سوزاندن فرصتهای زندگی اين كودكان در خانواده اي سالم است . مسئولانه تر نمايندگی كنيد مسئولانه تر.
و در پايان تشكر ميكنم از مددكاران خستگی ناپذير بهزيستی كه نگاه نگرانشان بزرگ شدن اين فرشته های كوچک را دنبال ميكند و از من ميخواهند ضعف های قوانين را به نمايندگان مجلس متذكر شوم.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group