03 فروردين 1398 ساعت 22:55

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

در شوراي شهر تهران متوجه آسيب هاي ما فوق تصور نوزادان مادران معتاد و بي خانمان شدم

مرداد ماه سال گذشته بود كه در شوراي شهر تهران متوجه آسيب هاي ما فوق تصور نوزادان مادران معتاد و بي خانمان شدم . اولين كاري كه به ذهنم رسيد نامه نگاري و ارائه گزارش به مقامات مسئول بود ، ضمن اينكه اين كار را انجام دادم ميدانستم پروسه نامه نگاري و به نتيجه رسيدن در دستگاههاي ما زمانبر است . شرايط نوزادان حاد بود و نميشد صبر كرد اين بود كه در موسسه تحت مديريت خود با كمك همراهان مشغول بكار شديم . مهرآفرين آنزمان جمعيتی بالغ بر هفت هزار نفر تحت حمايت داشت و با سختي از عهده هزينه هادر شرايط بد اقتصادي بر مي امد و ليكن در اين شرايط ده مددكار اجتماعي استخدام كرده و با توكل بر خدا كار شناسایی و امدادرساني را به اين گروه ( مادران معتاد و شيرخوارشان )را نيز آغاز كرديم.در يكي از نشست هاي با مسئولين بطور اتفاقی وزير بهداشت ( اقاي دكتر هاشمی ) را ديدم بسرعت موضوع نوزادان را برايش شرح دادم
ايشان بسيار متاثر شدند و فرداي آنروز دكتر ايازي معاون اجتماعي ايشان با من تماس گرفته پيگير موضوع شد. با حمايت وزارتخانه بهداشت ( معرفي كتبي موسسه به بيمارستانها) بسرعت كار را شروع كرديم . هم اكنون بعد از گذشت بيش از يكسال ٣٣١ نوزاددر تهران و صدو پنجاه نوزاد در شهرهايي كه نمايندگی داريم شناسايي كرده و امدادرساني نموديم اين در حالي است كه روزانه پذيرش داريم و به اين آمار اضافه ميشود . دفتر نمايندگي مشهد دو هفته است كه بطور جدي وارد مداخله در وضعيت اين نوزادان شده است . اين دفتر با آمار بالايي مواجه شده و درخواست كمك از شهروندان مشهد بابت تامين شيرخشك و ديگر مايحتاج مورد نياز اين شيرخواران را دارد چرا كه بدليل جلوگيري از انتقال اعتياد مادر به كودك نبايد شير مادر خورده و بايد با شيرخشك تغذيه شود. از شهروندان علاقه مندبه همياری علی الخصوص در شهر مشهد تقاضا مندم با نماينده اين موسسه در شهر مشهد خانم رمارم به شماره تماس : ٦٠٥٦٥٥٠ - ٠٥١٣ ارتباط گرفته و اين مركز را ياري كنند .
تعداد مددكاران مهرافرين كه بطور اختصاصي روي اين موضوع كار ميكنندبه ٢٥ نفر رسيده است.
هنوز پاسخ بسياري از نامه هايم رو نگرفتم و نگران شهرهايي هستم كه مهرآفرين آنجا نمايندگي ندارد .
موسسه در ١٤ شهر بزرگ كشور نمايندگي دارد.

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group