فاطمه دانشور | عضو شورای شهر | مهرآفرین

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

اعضاي كميسيون اخلاق كسب و كار و مسؤوليت‌هاي اجتماعي اتاق ایران در نشستی با حضور «سعيد معيدفر»، مشاور اجتماعي وزير راه و شهرسازي، مسؤوليت‌پذيري اجتماعي را مهم‌ترين عامل بهبود فضاي اجتماعي و محيط كسب و كار عنوان کردند.


به گزارش روابط عمومي اتاق ايران، در اين جلسه موضوعات مهمي از جمله مسؤوليت‌پذيري اجتماعي سازماني در محيط وزارت راه و شهرسازي، بند (ت) ماده 11 قانون بهبود محيط كسب و كار مورد بررسي قرار گرفت.

در ادامه اعضاي كميسيون خواستار تنظيم نظام‌نامه مسؤوليت‌پذيري سازماني توسط كميسيون، با همكاري و مشاوره دانشگاهيان و اساتيد علوم اجتماعي شدند. به كارگيري از نظام‌نامه مسؤوليت‌پذيري سازماني در ارزيابي پيمانكاران يكي از روش‌هاي مطرح شده در اين جلسه بود.

معيدفر، مشاور اجتماعي وزير راه و شهرسازي با اشاره به تجربيات خود در حوزه علوم اجتماعي و تحقيق و آثار تصميم‌گيري‌هاي دولتي بر جامعه و اخلاق كسب و كار، پيامدهاي برنامه‌ريزي‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از مديريت‌هاي ناصحيح و احساسي را جبران‌ناپذير دانست.
وي كمترين توجه به اين حوزه را در دولت نهم دانست و امكان مداخله صحيح را راهكار مواجه شدن با سونامي آثار تخريب آسيب‌هاي چند سال اخير ارزیابی كرد.

معيدفر ارتباط وزارت راه و شهرسازي با حوزه‌هاي اجتماعي را مستقيم عنوان كرد و ادامه داد: وجود 15 سازمان و شركت بزرگ به عنوان زيرمجموعه‌هاي اين وزارتخانه و بهره‌گيري از 55000 نيروي انساني را بيانگر حضور حوزه‌هاي وسيع اجتماعي دانست.
وي در ادامه ارائه راهكار در راستاي بهبود اخلاق اجتماعي در بخش‌هاي مختلف اين وزارتخانه مانند حمل و نقل ريلي، كشتيراني، مسكن و شهرسازي را كنترل فعاليت‌هاي مهندسي، فني و اجرايي پيمانكاران اين بخش‌ها عنوان کرد.


طبق گفته های مشاور اجتماعي وزير راه و شهرسازي نبود استراتژي در وزارت راه و شهرسازي عامل از بين رفتن بسياري از منافع ملي و زيست محيطي می شود.

معيدفر در پایان گفته های خود از ايجاد تالارهاي گفتگوي شهري براي همدلي و همكاري مردم در راستای گفتگو با دانشگاهيان و اساتيد حوزه علوم اجتماعي تمامي شهرها خبر داد و همكاري اتاق بازرگاني ايران براي همراه كردن بخش‌هاي خصوصي با سياست دولت در راستاي بهبود فضاي كسب و كار و همچنين مسؤوليت‌پذيري اجتماعي در اين محيط‌ها را خواستار شد.

در ادامه «علي‌اكبر شريف‌پور»، عضو این كميسيون، حجيم شدن بخش‌هاي دولتي و عدم واگذاري اختيارات به بخش‌هاي خصوصي را عامل اصلي فاصله ميان دولت و محيط‌هاي كسب و كار دانسته و گفت: تحميل ماليات سنگين به توليدكنندگان و عدم اعتماد به بخش‌هاي خصوصي از عوامل آسيب‌هاي اخلاقي به حوزه‌هاي كسب و كار است.


«سيد عبدالرحمن علوي»، عضو ديگر اين كميسيون از استان كردستان، معطوف كردن توجه دولتمردان به اخلاق‌مداري را بهترين عامل براي گسترش تعادل و عقل‌گرايي در اجتماع دانست. وي از تدوين منشور اخلاق فضاي كسب و كار براي ارائه به مجلس خبر داد و همكاري تمامي بخش‌هاي دولتي و مردم را براي اجرايي اين منشور خواستار شد.

فاطمه دانشور عضو شورای شهر

web stats log analyzer

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group