14 آذر 1400 ساعت 13:52

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
رها هم وقتی موضوعش رسانه ای شد رها شد . دختر یازده ساله ای که پدر معتادش او را در ازای بدهی ۱۵ میلیون تومانی به عقد طلبکار ۵۰ ساله اش در می آورد و شش ماه هم رها در بند همسر پنجاه ساله زندگی پر رنجی داشته است ...

رها هم وقتی موضوعش رسانه ای شد رها شد . دختر یازده ساله ای که پدر معتادش او را در ازای بدهی ۱۵ میلیون تومانی به عقد طلبکار ۵۰ ساله اش در می آورد و شش ماه هم رها در بند همسر پنجاه ساله زندگی پر رنجی داشته است که جناب وزیر در توئیت به آن اشاره نکرده است . موضوع رها با همت جمعیت امام علی رسانه ای شد ولی آیا فقط در ایران یک رها در این موقعیت داریم ؟انتظار ما از وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بیش از یک توئیت برای موضوع رهاست . وزارت مربوطه باید مجدانه پیگیر طرح مجدد لایحه ممانعت از کودک همسری در مجلس شود از طرفی لایحه حمایت از کودکان بعد از تصویب در مجلس در شورای نگهبان معطل مانده و تا شورای نگهبان تصویب نکند قانون نمی شود . با این وضعیت قوانین در حوزه کودکان از وزیر انتظار بیشتری می رود که تلاش های ملموس تری در لابی با مجلس و شورای نگهبان برای تصویب اینگونه لوایح صورت گیرد . در بازدیدی که از مناطق مختلف ایران داشتم این پدیده تلخ ( کودک همسری ) دراستان سیستان ‌بلوچستان ‌و خراسان شیوع زیادی دارد و با این وضعیت قوانین موجود خوبست مردم و خاصه معلمان مناطق محروم بر وضعیت دانش آموزان دقیق تر شوند و موارد مشابه رها را گزارش کنند تا با پیگیری های مردمی بتوان تعداد بیشتری از قربانیان را نجات داد در این شرایط مردم بهترین دیده بانان حقوق کودک می توانند باشند . گفتنی است مردی که رها را به عقد خود درآورده بود با دستور قضایی امروز بازداشت شد .

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group