14 آذر 1400 ساعت 15:00

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
خیلی خوشحالم که دنبال کنندگان این صفحه اهل بررسی و تحلیل هستند ...

خیلی خوشحالم که دنبال کنندگان این صفحه اهل بررسی و تحلیل هستند . از کامنت های پست قبلی که بدرستی بسیاری از کمبودها و چالش های اجتماعی جامعه ای که در آن زندگی می کنیم را تشخیص داده بودید و تقریبا به مهم‌ترین ها اشاره کردید . در موضوع کارآفرینی اجتماعی ، تشخیص درست چالش ها کار مهمی است چون اگر بدرستی تشخیص داده نشود منابع هدر می رود و کار اثربخش انجام نمی شود . امروز به همه عزیزانی که مدتهاست به من مراجعه می کنند جهت راه اندازی یک سازمان مردم نهاد که یک فعالیت اثربخش انجام دهند گفتم نظرات شما را در پست قبلی بخوانند و یک چالش انتخاب کنند و برای حل آن در یک محدوده محلی برنامه ریزی کنند . من زمانی که می خواستم یک چالش اجتماعی را انتخاب کنم موضوع کودکان را انتخاب کردم و بعد از مطالعه فراوان کودکان بدسرپرست را برای تمرکز و جهت دهی به فعالیتهای عام المنفعه انتخاب کردم و شروع به هدفگذاری و سپس برنامه ریزی در این مسیر کردم اما سئوال بعد ، آیا همه فعالیتها و کارهای ما باید فقط عام المنفعه باشد چرا این سئوال را پرسیدم ؟ چون چند سال پیش تعدادی از جوانان علاقمند را در زمینه راه اندازی خیریه راهنمایی کردم و آن جوانان رفتند و غرق کار شدند و بسیار هم موفق شدند اما یا تشکیل خانواده نمی دهند یا اگر داده اند نمی خواهند فرزند دار شوند و می گویند بقدری سرشان شلوغ است و درگیر معضلات مردم شده اند که دیگر نه فرصتی و نه علاقه ای برای انجام کارهای فردی دیگر دارند ؟ شما زندگی را چگونه تعریف می کنید و بنظر شما برای موفقیت در یک حوزه که تمرکز لازمه اش است باید بقیه حوزه ها را تعطیل کرد ؟

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group