30 مرداد 1397 ساعت 20:16

بسیاری از مردم کرمانشاه داخل چادرند و هر بار می روم سرخوردکی ، افسردگی و ناامیدی بیشتری در چهره هایشان موج می زند ...

بسیاری از مردم کرمانشاه داخل چادرند و هر بار می روم سرخوردکی ، افسردگی و ناامیدی بیشتری در چهره هایشان موج می زند بدلایل ذیل :
۱- عدم توزیع عادلانه کمک ها به گونه ای که مشاهده شده فردی انواع کمک های متنوع را در میزان بالا گرفته و دیگری از کمک های حداقلی نیز بی بهره بوده است و اتفاقأ افرادی بی بهره مانده اند که بیشترین هزینه را در زلزله داده اند مثل فرد مصدومی که همه عزیزانش را از دست داده ، در بیمارستان بوده و حالا ترخیص شده و با وضعیتی که دارد باید دنبال چادر باشد ( شخصأ در مواجهه با این افراد بوده ام و با اطمینان این را می گویم ).
۲-مردم سلبریتی ها و چهره هایی را که اقدام به جمع آوری کمک های مردمی نموده اند را در بین خود بصورت عملی حس نمی کنند که موجبات سرخوردگی را برایشان فراهم کرده است . بخش اعظم کمک های مردمی در حساب سلبریتی ها ذخیره شده و تاکنون هزینه ای که به چشم آید حس نشده است . زیرا بخش عمده اقدامات مداخله ای خود را به آینده موکول کرده اند .
۳- مردم خانه هایشان خراب شده ، عزیزانشان از دست رفته و باید پاسخگوی بانک ها و معوقات بانکی خود از بابت دریافت وامی باشند که اکنون هیچ اثری از آن نمانده درحالیکه یا بیکار شده اند و شاغلین نیز در وضعیت شکننده ای هستند .
۴- ابهام در وضعیت مستأجرین و نبود دستورالعمل ابلاغی مشخص در خصوص وضعیت شان منجر به سرگردانی این قشر شده و کسانی نیز که از شهر به روستا بازگشته اند نیز از دریافت برخی خدمات نظیر کانکس بی بهره بوده اند .
۵- خیرین مسکن ساز تنها می توانند برای مالکین خانه بسازنند چون مستأجرین زمینی ندارند که برایشان خانه ای ساخته شود و مالکین هم پولی ندارند که ودیعه مستأجران را پس دهند با این اوصاف آینده مستأجرین در هاله ای از ابهام قراردارد.
۶- گران بودن زمین و نبود زمین قابل واگذاری در شهر سرپل ذهاب که بیشترین خرابی و کشته و مصدوم را داشته باعث معطلی برای خیرینی شده که علاقمند به احداث بناهای عام المنفعه هستند و با چالش زمین مواجه اند .
۷- بازگشت یک به یک نهادهای متولی در حالیکه خروارها مشکل روی زمین مانده از دیگر علل شیوع افسردگی در بین زلزله زدگان علی الخصوص سرپل ذهاب است .
۸- نبود بانک اطلاعات دقیق و قابل اتکاء از زلزله زدگان و سطح بندی آنان از منظر درجه نیاز از دیگر مشکلاتی است که خدمات رسانی عادلانه را مختل کرده و باعث هدر رفت بخشی از کمک ها شده است . ( ادامه دارد ...)
دوستان هر کدامتان یک خبرنگار باشید و مشکلات واقعی مردم کرمانشاه را اطلاع رسانی کنید انشالله گره گشا خواهد بود

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

web stats log analyzer

Template Design:Dima Group