کد خبر:1188 بازدید: 3447 بازدید

دیروز روز جهانی معلولین بود . معلولینی که بسیاری از آن ها را ما نمی بینیم . بسیاری از آن ها گوشه ی خانه مانده اند و با وجود تمام استعدادها و مهارت هایی که دارند، متاسفانه شرایط حضورشان در بسیاری از جاهایی که می توانند باشند خالی ست ...

این روزها به دلیل مشغله های زیادی که به دلیل سفرها و پیگیری مسائل زلزله زده های کرمانشاه دارم، فرصت کمی برایم باقی می ماند تا به مسائل دیگر بپردازم .
دیروز روز جهانی معلولین بود . معلولینی که بسیاری از آن ها را ما نمی بینیم . بسیاری از آن ها گوشه ی خانه مانده اند و با وجود تمام استعدادها و مهارت هایی که دارند، متاسفانه شرایط حضورشان در بسیاری از جاهایی که می توانند باشند خالی ست . انسان هایی که بعضی از آنها با مشکلات شدید مالی و پروسه های گران قیمت درمان روبرو هستند، اما جایی برای پذیرش در جامعه ندارند تا بتوانند لااقل بخش کوچکی از مشکلاتشان را چاره سازی کنند .
مشکلات این عزیزان از فرهنگ کل جامعه بخاطر نوع نگاه خاص به آن ها گرفته تا مبلمان شهری که در بسیاری از نقاط به آن ها اجازه ی تردد راحت و بی واسطه را نمی دهد، تا مسائل درمانی و غیره و غیره باعث شده تا جامعه ی ما از حضور این قشر در کنار خود بی بهره بماند .
فرهنگ سازی و همچنین آسان سازی مشکلات این دسته از مردم دردمند بایستی بیشتر از این در دستور کار مسئولین قرار گیرد تا شاید بتوانیم حضورشان را پررنگ تر و موثر تر در جامعه شاهد باشیم .
آمین
فاطمه دانشور
@mehrafarincharity
#دانشور #مهرآفرین #مهرآفرین_باشیم #نیکوکاری #معلول #کرمانشاه #ایران #روزمعلول #روز_جهانی_معلول #کمک #کمک_رسانی


گروه دیما
سئو و پشتیبانی: گروه دیما