06 بهمن 1399 ساعت 01:34

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

مجتمع کو ئیک واقع در دشت ذهاب در سیزده کیلومتری سرپل ذهاب است همان مجتمعی که ۱۲۷ کشته داده است . مددکاران اجتماعی مهرآفرین دومین گروهی هستند که بعد از داوطلبان امداد رسان به این مناطق اعزام شده اند...

پنجشنبه دوم آذرماه
مجتمع کو ئیک واقع در دشت ذهاب در سیزده کیلومتری سرپل ذهاب است همان مجتمعی که ۱۲۷ کشته داده است . مددکاران اجتماعی مهرآفرین دومین گروهی هستند که بعد از داوطلبان امداد رسان به این مناطق اعزام شده اند . پایگاه گروه اول سرپل ذهاب است و پایگاه گروه دوم مجتمع کوئیک می باشد .
گروه اول مدت زمان بیشتری باید در سرپل ذهاب بمانند چون ابعاد فاجعه آنجا گسترده است و بافت شهری دارد . گروه دوم سیار است و بعد از اتمام کار در هر روستا به روستاهای دیگر می روند .
مهم‌ترین وظایف کادر مددکاری مستقر در پایگاهها :
۱- مصاحبه اولیه و تکمیل فرم های مددکاری .
۲- اولویت بندی نیازهای هریک بر اساس مصاحبه و مشاهدات مددکار و سپس تامین سرپناه موقت (کانکس و یا مرمت یک اتاق و ساخت سرویس بهداشتی با آجرهای باقیمانده از تخریب )و تامین دیگر مایحتاج تشخیص داده شده نظیر دارو ، شیرخشک و غیره با اولویت مادران و کودکان ، معلولین ، مصدومین و سالخوردگان .
۳- اعلام نیازهای درخواستی آسیب دیدگان به انبار کرمانشاه و ارسال اقلام لازم بوسیله داوطلبان فعال در منطقه .
۴- شناسایی کودکان و ارزیابی وضعیت آنان از نظر سلامت جسمی ، روانی ، روحی و همچنین ارزیابی بهداشت محیط جهت تامین حداقل دسترسی به مراقبتهای بهداشتی اولیه .
۵- ارجاع و معرفی بیماران بدحال و همراهی آنان تا مراکز درمانی شهرستان
۶- دادن آموزش و آگاهی کافی جهت بالا بردن مهارت زندگی در شرایط بحران برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها و یا وقوع حوادث به گونه ای که حداقل یک نفر بومی منطقه همه موارد را آموزش دیده و نقش معین مددکاران را در مدت خدمت رسانی داشته باشد .
۷- سنجش وضعیت افراد شناسایی شده از منظر معیشت و تهیه کارتهای اعتباری ویژه موسسه . توضیح اینکه چنانچه فرد آسیب دیده ای نیازمند مالی تشخیص داده شود با اولویت مادران و کودکان برای آنها از سوی موسسه کارت اعتباری صادر خواهد شد که از سوی یاوران شارژ مالی شده تا بتواند حداقل معاش خود را تا مرحله کامل بازتوانی در اختیار داشته باشد . میزان رقم شارژ کارتها با تشخیص مددکاری است و نظارت بر هزینه کردها برعهده معین های محلی و بصورت کلی برعهده مددکاری است . بعد از سیزده سال فعالیت در حوزه خدمت رسانی نیک می دانیم حساس ترین مرحله مداخله ، مرحله تشخیص مددکاری است که پایه اقدامات بعدی می شودو ممکن است مداخله مورد به مورد و شکل خدمات متفاوت باشد .
فردا اولین سری کانکس ها نصب خواهد شد . نحوه تحویل کانکس ها را در گزارش های بعدی توضیح خواهیم داد . حرکت پایدار ما در گرو حضور پرمهر شماست .
@mehrafarincharity

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group