23 مهر 1397 ساعت 15:55

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر می باشد.

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

الزام شركتها و بنگاههای اقتصادی طرف قرارداد شهرداری تهران جهت عمل به مسئوليت اجتماعی است...

تقريبا دو ماه بيشتر تا پايان كار شورای چهارم باقی نمانده است و در اين مدت كوتاه بايد تا آنجاييكه ممكن است كار نيمه تمام روی زمين نماند. يكی از طرح هایی كه در اين دوره از شورا مطرح كردم و شورا آن را مصوب نمود " الزام شركتها و بنگاههای اقتصادی طرف قرارداد شهرداری تهران جهت عمل به مسئوليت اجتماعی است " . شركتهای زيادی در تهران با شهرداری انواع قراردادهای كاری دارند.
چيزی نزديک به ده هزار شركت . و طی اين مصوبه می بايستی بخشی از سود خود را به حل چالشهای اجتماعی و زيست محيطی شهر تهران اختصاص دهند ( تخصيص ، كمتر از دو درصد سود نباشد) .
امروز لايحه تفصيلی اين طرح آماده و در دستور كار شورا جهت تصويب نهایی در صحن قرار گرفت . با تصويب اين لايحه عملا پياده سازی اين طرح كليد خواهد خورد . تمامی هدف اين طرح ، مشاركت دادن بنگاهها و شركتهای اقتصادی دركاستن سواثر معضلاتی است كه دولتها به تنهايی از عهده حل آن بر نمی آيند . شركتها از طريق شناسایی و يا كمک به تشكيل سازمان های مردم نهاد توسط داوطلبين سعی در مداخله و كم كردن اين مشكلات خواهند نمود .اميدوارم شهروندان در آينده اي نزديك از مزايای اجرای اين طرح برخورادار شوند . گفتنی است اين طرح در بسياری كشورهای توسعه يافته انجام ميشود و ابزاری است جهت خوشنامی برندها و پايداری آنها در محيط كسب و كار

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

web stats log analyzer

Template Design:Dima Group