30 شهریور 1400 ساعت 11:50

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

 توانمندسازی اقتصادی و رفع موانع توسعه اشتغال زنان در شرایط فعلی کشور از مهمترین اولویت ها به شمار می آید و در این راستا حضور پررنگ‌تر زنان در نهادهای تصمیم سازی مرتبط می‌تواند در بهينه شدن وضعيت موجود، بسیار موثر ...

با عنایت به برگزاری نخستین همایش بهینه کاوی تجربیات موفق زنان در حوزه‌های اقتصادی و کارآفرینی، در میزگرد مجازی گروه رونق کسب و کار، در خصوص «اهمیت اشتغال و توانمندسازی اقتصادی زنان»، «ضرورت برگزاری همایش بهینه کاوی تجربیات موفق زنان در حوزه های اقتصادی و کارآفرینی» و «ضرورت توانمندسازی اقتصادی و رفع موانع توسعه اشتغال بانوان» بحث و تبادل نظر شد که خلاصه‌ای از گزارش آن در ادامه ارائه می‌گردد.

فاطمه دانشور، عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیته اجتماعی شورا با بیان اینکه امروزه نقش اشتغال در معیشت مردم بیش از هر زمان دیگر حساس‌تر شده است، اظهارداشت: با این وجود اما متاسفانه در اثر آسیب های عمیقی که به بنیان‌های تولید و بافت اجتماعی و اشتغال وارد شده، میزان بیکاری از مرز هشدار گذشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: گسترش فقر، رشد مشاغل غیر رسمی و دستمزدهای نازل نیروی کار، گروه های پایین درآمدی، زمینه افزایش آسیب های اجتماعی و شکل‌گیری اَشکال مختلف ناامنی اقتصادی را به ویژه برای زنان در پی داشته است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: توانمندسازی اقتصادی و رفع موانع توسعه اشتغال زنان در شرایط فعلی کشور از مهمترین اولویت ها به شمار می آید و در این راستا حضور پررنگ‌تر زنان در نهادهای تصمیم سازی مرتبط می‌تواند در بهینه شدن وضعیت موجود، بسیار موثر باشد.

در ادامه معصومه آباد، عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورا با بیان اینکه مبحث ایمنی و بحران، ابعاد مختلفی دارد، عنوان کرد: از بعد فیزیکی، مسائلی چون مقاوم سازی ابنیه و سازه های شهری، سلامت زیست محیطی و… اهمیت دارد.

وی همچنین به اهمیت بحران های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در بعد اجتماعی هم که تاکنون مورد غفلت فراوان قرار گرفته است، فقر اقتصادی جامعه اهمیت ویژه ای دارد چرا که در ادامه می‌تواند به بحران اجتماعی منجر شود.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران یادآور شد: در این میان زنانه شدن فقر و شکاف عمیق اقتصادی در جامعه زنان، مسئله حساسی است که باید برای رفع آن، در جهت احراز فرصت‌های برابر برای حضور زنان در جامعه، بر اساس شایسته سالاری تلاش نماییم.

زهرا اخوان نسب، رئیس شورای سیاستگذاری نخستین همایش بهینه کاوی تجربیات موفق زنان در حوزه های اقتصادی و کارآفرینی گفت: به لطف خدا جامعه امروز ما از نعمت زنان فرهیخته، دانشمند، صاحب خلاقیت و فکر و توانمند بهره مند است ولی متاسفانه عدم شناخت بانوان از یکدیگر و نداشتن ارتباط نزدیک و منسجم باعث شده نقش آفرینی جامعه زنان در حوزه های اقتصادی محدود باشد.

معاونت بانوان و رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه افزود: در این راستا آشنایی بیشتر بانوان موفق با یکدیگر، افزایش آگاهی نسبت به توانایی های سایر بانوان و انتقال تجارب و حمایت و پشتیبانی از نسل جوان بسیار حائز اهمیت است.

رئیس شورای سیاستگذاری نخستین همایش بهینه کاوی تجربیات موفق زنان در حوزه های اقتصادی و کارآفرینی در پایان خاطرنشان کرد: در مسیر برگزاری همایش بهینه‌کاوی تجربیات موفق زنان در حوزه‌های اقتصادی و کارآفرینی، در تلاشیم با ایجاد همگرایی و هم افزایی بیشتر بین بانوان، بستر مناسب برای رشد و پیشرفت زنان در عرصه های اقتصادی را بیش از پیش فراهم آوریم.

گفتنی است؛ همایش بهینه کاوی تجربیات موفق زنان در حوزه های اقتصادی و کارآفرینی، به همت معاونت بانوان اتاق بازرگانی اصفهان برای اولین بار در کشور و با اهداف و محورهای زیر برگزار می‌گردد:

– ترویج و توسعه فرهنگ نقش آفرینی زنان در راستای دستیابی به توسعه پایدار
– استفاده بهینه از توانایی های زنان در حوزه های مختلف
– بررسی روش‌های بهبود و کمک به اصلاح سیاست های حمایتی از زنان کار آفرین
– تحلیل موانع حضور زنان در عرصه فعالیت های اقتصادی
– بررسی علل کاهش نرخ اشتغال زنان در دوره های اخیر
– شناسایی روش های علمی و موثر در جذب استعدادهای بالقوه زنان
– شناسایی روش های افزایش حضور زنان در عرصه فعالیت های کارآفرینی در سطح ملی و بین المللی
– بررسی روش های ایجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی میان زنان کارآفرین در سطح ملی، منطقه ای و جهانی

لازم به ذکر است، این همایش ملی، روز دوشنبه ۹ اسفندماه با حضور و سخنرانی جمعی از مسئولان و شخصیت ها در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار خواهد شد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر، به سایت اتاق بازرگانی اصفهان به نشانی www.eccim.com مراجعه فرمایند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group