30 شهریور 1400 ساعت 12:55

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

ابتدا باید در زنان ظرفیت سازی و آنان را توانمند کنیم و سپس از آن‌ها برای حضور در مراکز تصمیم‌ساز مانند مجلس شورای اسلامی بهره ببریم؛ این کار را با راه‌اندازی کانونها یا تشکل‌هایی که در آن‌ها زنان پیشرو و با تجربه‌تر بتوانند به توانمندکردن زنان جوانتر بپردازند، امکان‌پذیر است.

ابتدا باید زنان را توانمند کنیم. تجربه این را داشته‌ایم که زنان را حمایت و وارد عرصه‌های سیاستگذاری کرده‌ایم، اما آنان نتوانسته‌اند رفتار حرفه‌ای سیاسی داشته باشند و متاسفانه چرخشهایی در مواضع خود کرده‌اند که به نفع مردم نبوده است.

وی در ادامه گفت: چنین تجربه‌ای را در شورای شهر و حتی در اتاق بازرگانی داشته‌ایم بنابراین اگر زنان بدون آنکه در آنها ظرفیت‌های لازم ایجاد شود به عرصه سیاستگذاری وارد شوند، ممکن است آسیب‌زا عمل کنند. این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: لازم است زنانی که به مرحله شایستگی توانمندی و بلوغ رسیده‌اند،‌ حمایت و وارد مجلس کنیم.

دانشور در پایان درباره چگونگی جلب مشارکت زنان در بخشهای دور افتاده کشور گفت: آنان را باید آگاه کرد.

یکی از ابزارهایی که می‌توان از آن برای دستیابی به این هدف بهره برد، شبکه‌های مجازی است که در دور افتاده‌ترین نقاط کشور از آن استفاده می‌شود.

ما باید زنان را حساس‌تر و آگاه‌تر کنیم تا متوجه شوند اگر زنان توانمند در مجلس در زمینه مسایل و مشکلات آنان تصمیم سازی کنند، مشکلات زنان سریع تر و راحتتر رفع می‌شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group