30 شهریور 1400 ساعت 13:05

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور رئیس کمیسیون حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اتاق ایران معتقد است: طبق استانداردهای دنیا اولین جایی که در آن احساس مسئولیت اجتماعی می‌شود، پالایشگاه‌های نفت است. بنابراین پالایشگاه‌ها باید بگویند چه میزان از درآمد خود را صرف خوزستان و اصلاح مشکلات اجتماعی آن کرده‌اند.

فاطمه دانشور در حاشیه همایش مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی که عصر دوشنبه 9 اسفند در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران گفت: مشارکت دادن بنگاه‌های اقتصادی در رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی و زیست‌محیطی موضوعی است که سال‌ها در ایران مورد غفلت واقع شده است؛ ماجرای ریزگردها در خوزستان نمونه‌ای است که می‌توان در این راستا مورد بررسی قرار داد. ما پالایشگاه‌های نفت را در خوزستان داریم و این استان بیشترین مشکلات را در حوزه زیست‌محیطی فقر و سایر مشکلات اجتماعی دارد.

رئیس کمیسیون حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اتاق ایران با بیان اینکه وزارت نفت و دستگاه‌های تابعه باید بگویند که در حوزه مسئولیت اجتماعی چه کارهایی انجام داده‌اند، اظهار کرد: طبق استانداردهای دنیا اولین جایی که در آن احساس مسئولیت اجتماعی می‌شود، پالایشگاه‌های نفت است. بنابراین پالایشگاه‌ها باید بگویند چه میزان از درآمد خود را صرف خوزستان و اصلاح مشکلات اجتماعی آن کرده‌اند. می‌توان با اختصاص بخشی از درآمد پالایشگاه به حوزه مسئولیت اجتماعی، مشکلات فعلی این استان را در حوزه زیست‌محیطی و ریزگردها حل کرد. همچنین بخشی از این درآمدها را به درمان بیماران ریوی استان اختصاص داد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اتفاقی که در ساختمان پلاسکو رخ داد، ادامه داد: مسئولیت این فاجعه بیش از همه متوجه آنهایی است که این مجموعه را اداره می‌کردند؛ از مالکان ساختمان گرفته تا کسبه آنجا مهم‌ترین فاکتور مسئولیت اجتماعی برای یک کسب و کار را که ایمنی است، رعایت نکردند. این موارد نشان می‌دهد که ما از نظر شاخص‌های کسب و کار بسیار عقب هستیم. از نظر شاخص‌های جهانی نیز جایگاه خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه، طرح مسئولیت اجتماعی در شورای شهر تهران به تصویب رسید، گفت: بیشترین معضلی که در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه شهرداری تهران مورد توجه است به‌کارگیری کودکان در شرکت‌های کارفرمایی سازمان مدیریت پسماند است. این وضعیت به نوعی نقض حقوق کودک است و نشان می‌دهد شهرداری فاکتورهای مسئولیت اجتماعی را رعایت نمی‌کند.

دانشور خاطرنشان کرد: حتی از نظر شاخص‌های بین‌المللی رعایت شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و اداری در دستگاه‌هایی همچون شهرداری نوعی مسئولیت اجتماعی است که شهرداری تهران علاقه‌ای به اجرای شفافیت اداری ندارد و نتوانست لایحه مسئولیت‌های اجتماعی را تحویل شورای شهر تهران بدهد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران درباره همایش مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی اتاق ایران نیز گفت: این همایش با حضور دستگاه‌های دولتی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد تا بنگاه‌های اقتصادی وارد حوزه مسئولیت اجتماعی شوند؛ متأسفانه در حال حاضر بنگاه‌ها نقشی در فعالیت‌های اجتماعی ندارند و اگر نقشی هم داشته باشند، بیشتر در موضوع‌های خیریه است که باید این دیدگاه اصلاح شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group