24 تیر 1399 ساعت 21:04

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
بازدید از مرکز نگهداری آشیانه علی (ع)

فاطمه دانشور این بانوی خیر برای شرکت در مراسم گلریزان مخصوص مددجویان خیریه صبح امروز وارد کرمان شدند وتوسط تعدادی از اعضای شورای شهر ,مهدی سیاوشی مدیرعامل هفت باغ علوی وابراهیم علوی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان ونیره ولندیاری نماینده خیریه مهرآفرین در استان کرمان مورد استقبال قرار گرفتند

آشنایی با موسسه نیکوکاری مهرآفرین
 
موسسه مهرآفرین پس از دو سال فعالیت پراکنده در سال ۱۳۸۴ به شکل رسمی توسط خانم فاطمه دانشور فعالیت‌های نیکوکارانه خود را آغاز کرد.
خانم دانشور به همراه همسرش مهرداد اکبریان قسمتی از سرمایه خود از شرکت سیاحان سپهر آسیا (استخراج و حصول سنگ معدن) و خانه پدری را در مهرآفرین به کار گرفتند و تا 3 سال به فعالیت‌های نیکوکارانه خود ادامه دادند. به افراد آسیب دیده اجتماعی و بازمانده از تحصیل که قابلیت رشد و بالندگی دارند اما به دلیل تنگناهای مالی و شرایط اجتماعی شرایط رشد آنها فراهم نبوده یا به کلی از مسیر رشد خود منحرف شده‌اند و در یکی از گروه‌های زیر می‌گنجند؛ کمک می‌شود:
 
نوزاد تا 1 ماهگی، نوباوه تا 3 سالگی، طفل تا 5 سالگی، کودک تا 8 سالگی، نوجوان تا 13 سالگی، جوان 1 تا پایان دبیرستان، جوان 2 در محدوده سنی سربازی و یا دانشجو، زنان آسیب دیده، بی سرپرست، بد سرپرست، خود سرپرست، سرپرست خانوار تا 60 سال.
 
آز دیگر رویکردهای این موسسه بازگرداندن عزت نفس به مددجویان، جایگزین کردن فرهنگ عزت محوری به جای ترحم محوری، و مبارزه با فقر فرهنگی است و به همین جهت واحد‌هایی مانند آموزش ویژه مددجویان، مشاوره، مددکاری در این موسسه تاسیس شده است
جمعیتی بالغ بر 6200 نفردر سراسر کشور تحت پوشش خیریه می باشند از این تعداد 500 نفر
ساکن کرمان می باشند.

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم است. او مدیرعامل شرکت سپهرآسیا و بنیانگذار مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین است. وی در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران (دوره کنونی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) تحت فهرست اطلاح طلبان نامزد شد و توانست به شورای شهر تهران راه پیدا کند.  او رییس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی در اتاق بازرگانی و عضو هیات رییسه شورای بانوان بازرگان اتاق تهران است.  وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است. از سال ۱۳۸۲ با همسرش شرکتی معدنی تاسیس کرد که در حال حاضر بهره‌برداری از سه معدن بزرگ سنگ آهن در شاهرود، رفسنجان و بیجار را برعهده دارد و به طور مستقیم یک‌صد نفر و به طور غیرمستقیم ۳۰۰ نفر زیر نظر او کار می‌کنند.

  او مي‌گويد: مادر بودن براي اين چهارتا بچه در كنار كارهاي اتاق بازرگاني تهران و شوراي شهر خيلي سخت است، اما چون از اول برنامه‌ريزي كرده بودم كه فقط درشرايط تمكن مالي فرزندآوري كنم، با يك مقدار برنامه‌ريزي و گرفتن دو پرستار شبانه‌روزي،الان حس مي‌كنم زياد هم سختي ندارد!

بازدید از موسسه وخیریه آشیانه علی(ع)

فاطمه دانشور به همراه همسرشان مهرداد اکبریان,مهدی سیاوشی مدیرعامل هفت باغ علوی, ابراهیم علوی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان ونیره ولندیاری نماینده خیریه مهرآفرین در استان کرمان از خیریه آشیانه علی(ع)  بازدید کردند

بر اساس این گزارش، موسسه خیریه آشیانه علی (ع) از خرداد ماه سال 1383 و بعد از وقوع فاجعه دلخراش زلزله بم و به همت بانویی از تبار دلدادگان و عاشقان مولای متقیان امام علی (ع) افتتاح شده است. این مؤسسه در طول چند سال فعالیت خود به همت مردم نیک اندیش استان کرمان توانسته تکفل و سرپرستی تعدادی کودک را به عهده بگیرد ..

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group