11 خرداد 1399 ساعت 16:53

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشورعضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار شهری افکارخبر با اعلام خبر سم زدایی 400 زن معتاد جمع آوری شده از محله هرندی عنوان کرد: این زن ها پس از سم زدایی به مرکز بهاران منتقل می شوند.

وی با اشاره به این که  در صورت رها شدن این زن ها در جامعه ممکن است دوباره به دامن اعتیاد کشیده شوند، خاطرنشان کرد: بهبود یافتگان اعتیاد در مرکز بهاران آموزش ها و مهارت هایی را دریافت می کنن تا بتوانند دوباره به جامعه بازگردند. این زمان ممکن است تا 9 ماه به طول انجامد.


دانشور با بیان این که هزینه اجرای این طرح بر عهده ستاد مبارزه با مواد مخدر است، گفت: در این میان شهرداری فضای نگهداری از این زنان را در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار داده است. همچنین بهزیستی نیروی مددکاری و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی نیز پزشک را در اختیار این طرح قرار داده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که بیشتر زنان معتاد فاقد اوراق هویتی هستند، اظهار کرد: در تلاش هستیم برای این 400 زن شناسنامه تهیه شود تا بتوان با تهیه اسناد هویتی، یارانه نقدی را به آنها تخصیص داد.

وی با اشاره به این که همچنین در صدد هستیم سایر حمایت های مالی از دستگاه هایی همانند کمیته امداد نیز برای این زن ها تدارک دیده می شود، عنوان کرد: متاسفانه  حدود 7 درصد از خانواده های این زنان معتاد حاضر به پذیرش مجدد آنها بودند. این در حالی است که بسیاری از این زنان نیز فاقد خانواده هستند.

وی با بیان این که عدم پذیرش خانواده یا فاقد خانواده بودن منجر به دوباره معتاد شدن این زنان می شود، گفت: در مرکز بهاران در تلاشیم حداقل امکانات معیشت و درست زندگی کردن را برای این افراد تهیه کنیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه برنامه در نظر گرفته شده برای ساماندهی معتادان در هرندی به ویژه زنان معتاد به صورت مشارکتی است. لذا امیدواریم بتواند ثمر بخش باشد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group