24 تیر 1399 ساعت 21:16

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران:

تولید کنندگان اگر به تسهیلات دسترسی داشته باشند و از سهولت و استمرار این دسترسی اطمینان داشته باشند، می توانند با نرخ های موجود هم به سمت بهینه سازی قیمت تمام شده بروند

فاطمه دانشور عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران درباره کاهش یا افزایش نرخ سود بانکی و اثرات آن در اقتصاد کشور گفت: نرخ سود بانکی اساسا از جمله مقولاتی در اقتصاد است که نمی توان و نباید برای آن از صفتی مانند ایده آل استفاده کرد. نرخ سود چه منظور نرخ سود تسهیلات باشد و چه نرخ سود سپرده ها در پیوستگی با سایر شاخص های اقتصادی تعریف و کشف می شود.من تعمدا و آگاهانه از واژه کشف درباره نرخ سود بانکی استفاده می کنم چرا که اشتباه و کج فهمی در مورد ویژگی های این نرخ طی سالیان متمادی سیاستگذاران را در کشور ما به سمت تعیین نرخ سود بانکی سوق داده است.

دانشور ادامه داد: اینکه در حال حاضر نرخ سود بانکی در ایران چه باید باشد نیز پرسشی برخاسته از همان کژتابی در فهم موضوع است. چرا که باید پرسید نرخ سود بانکی در حال حاضر چه می تواند باشد؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب وصنایع غذایی اتاق تهران گفت: در شرایط فعلی راهکار صحیح، تلاش برای دسترسی آسان به منابع مالی و تسهیلات است، نه ارزان کردن آن. تولید کنندگان اگر به تسهیلات دسترسی داشته باشند و از سهولت و استمرار این دسترسی اطمینان داشته باشند، می توانند با نرخ های موجود هم به سمت بهینه سازی قیمت تمام شده بروند. البته شرط موفقیت این راهکار، موفقیت دولت در شکستن فضای رکودی فعلی است. عطش به منابع مالی، قیمت پول را در بازار بالا نگه داشته است بنا بر این کاهش دستوری یا حتی توافق نرخ سود به ایجاد رانت می انجامد. طبیعی است که در چنین شرایطی تلاش برخی بانک ها برای کاهش نرخ سود سپرده ها را نمی توان حرکتی تراستی قلمداد کرد بلکه واکنش به خواست بخشی از دولت برای کاهش نرخ است.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group