11 خرداد 1399 ساعت 18:42

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور ضمن تقدیر از راه‌اندازی مراکز پرتو توسط شهرداری، از آن به‌عنوان گامی مهم در ساماندهی کودکان کار نام برد و حمایت نکردن سایر نهادها از شهرداری را عامل تشدید بحران کودکان کار اعلام کرد. 

 مراكز پرتو، ساختمان‌ها و امكانات و فضاهاي فيزيكي‌اي هستند كه در اختيار سازمان‌هاي غيردولتي گذاشته مي‌شوند تا از اين طريق به وضعيت كودكان كار رسيدگي شود. از نظر رئيس كميته اجتماعي شوراي شهر تهران معقول اين است كه در اين موضوع، شهرداري امكانات فيزيكي در اختيار بگذارد و نهادهايي همچون بهزيستي و مددكارها خدمات حمايتي را بر‌عهده بگيرند تا نتايج مطلوب حاصل شود. وي با انتقاد از بي‌توجهي ساير نهادها و دستگاه‌هاي مربوطه به فعاليت‌هاي شهرداري گفت: اين ناهماهنگي و عدم‌همكاري باعث مي‌شود كه معضل كودكان كار به سرانجام درستي نرسد. وي راه‌اندازي بانك اطلاعات كودكان را يكي از مهم‌ترين اقداماتي دانست كه براي ساماندهي كودكان كار طي 2 سال اخير در شورا در دست پيگيري بوده كه البته با كندي پيش مي‌رود؛ اين درحالي است چنين بانكي باعث خواهد شد تا آمار دقيقي از كودكان كار و مشخصات كامل آنها ايجاد شده و رصد كردن وضعيت آنها آسان‌تر شود. دانشور به همين منظور اظهار اميدواري كردكه شهرداري تهيه بانك اطلاعاتي كودكان كار را هرچه سريع‌تر عملياتي كند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group