11 خرداد 1399 ساعت 17:36

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئيس کميته اجتماعي شوراي شهر تهران گفت: به دليل اينکه کودکان کار داراي خانواده و شاکي رسمي نيستند، تجاوز به آن‌ها و يا حتي فوتشان مورد پيگيري قرار نمي‌گيرد.

به دليل اينکه اتفاقات پيش‌آمده براي کودکان کار مورد پيگيري قرار نمي‌گيرد، اکنون شاهد هستيم که آمار تجاوز در ميان اين کودکان رو به افزايش است.
وي افزود: در بسياري از مواقع، پس از برخورد کودکان کار با خودروها در خيابان‌هاي شهر نيز اين کودکان داراي شاکي نبوده و همين موضوع مشکل ساز مي شود.
رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر اينکه بحث مقابله با کار کودکان يک موضوع حاکميتي است، خاطرنشان کرد: موضوع کودکان کار يک معضل ملي و حاکميتي است و اگر قرار است براي اين کودکان اقدامي شود که در راستاي بهبود وضعيت آن‌ها باشد، تمام نهادهاي حمايتي و NGOها بايد به موضوع ورود پيدا کنند.
وي ادامه داد: متأسفانه اکنون شاهد هستيم که مسوولان کميته امداد امام خميني (ره) زير بار آسيب‌هاي اجتماعي نمي‌روند و به همين خاطر از توان يکي از نهادهاي قدرتمند کشور در امر آسيب‌هاي اجتماعي محروم هستيم.
دانشور با اشاره به آمارهاي اخذ شده از تعداد کودکان کار در شهر تهران اظهار کرد: بر اساس آمار به‌ دست‌ آمده در سال 1389، بيش از 13 هزار کودک کار در سطح شهر تهران فعاليت مي‌کرده‌اند.
رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران اذعان کرد: از سال 89 تاکنون آمار اين کودکان افزايش قابل‌توجهي داشته ضمن اينکه بايد به اين آمار تعداد کودکان کاري که مشغول به کارهاي زيرزميني هستند نيز اضافه شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group