11 خرداد 1399 ساعت 17:48

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شورای شهر تهران گفت: متاسفانه دولت هیچ گونه تلاشی برای بهبود وضعیت آسیب های اجتماعی در کشور به خصوص در تهران انجام نداده است.

 فاطمه دانشور رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری تهران پرس، در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد که بتوان معتادان و کارتن خواب های تهران را ظرف مدت 6 ماه جمع آوری کرد و یا خیر اظهار داشت: چنانچه در اسناد بالادستی مسائل و معضلات اجتماعی دیده نشوند، دستگاههای اجرایی نمی توانند در مواردی همچون اعتیاد، زنان خیابانی و کودکان کار و همچنین معتادان خیابانی و کارتن خواب ها به وظایف خود به طور مناسب خوب عمل کنند.

وی در ادامه افزود: زنان معتاد و کارتن خواب به خصوص در منطقه 12 شهرداری تهران و محله هرندی به یک معضل جدی مبدل شده است که هیچ سازمان و ارگانی وارد میدان نمی شوند. البته شهرداری با اجرای طرح انضباط شهری تا حدودی در حل معضل آسیب های اجتماعی کمک خواهد کرد.

رئیس کمیته آسیب های اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشارهبه  وجود آسیب های اجتماعی به خصوص معتادان و کارتن خواب ها در منطقه و محله هرندی منطقه 12 شهرداری تهرانخاطرنشان کرد: علاوه بر وجود پیچیدگی ها مشکلات آسیب های اجتماعی دچار انباشتگی شده است که دلیل آن عدم حساسیت مسئولین بوده است و نشانه آن عدم وجود حساسیت در برنامه های توسعه کشور به این موضوع بوده است.

دانشور در ادامه تصریح داشت: متاسفانه دولت هیچ گونه تلاشی برای بهبود وضعیت آسیب های اجتماعی در کشور به خصوص در تهران انجام نداده است. با وجود عدم حمایت و کمک دولت در این زمینه می توان موضوع اشتغال آسیب های اجتماعی را با مشارکت اهالی محل، سازمان های مردم نهاد، بنگاههای اقتصادی و بازاربه عنوان یک نهاد موفق اجتماعی در کارهای مختلف به نتیجه رسانید.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group