24 تیر 1399 ساعت 21:42

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

 نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق ایران گفت: منابع مالی ناشی از سرمایه گذاری های خارجی نمی تواند کمک چندانی به رفع نیازهای موجود به منابع مالی در حوزه های مختلف اقتصاد کند مگر آنکه سیاست های درست و دقیقی در حوزه صادرات محور کردن اقتصاد و تولید کشور داشته باشیم.

فاطمه دانشور در آستانه برگزاری همایش بین المللی 'سیاستهای صنعتی و تجاری برای توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال'، افزود: رفت و آمد هیات های تجاری نشانه ارتباط اقتصاد یک کشور با جهان پیرامون است، این رفت و آمدها می تواند به گسترش تعامل فعالان اقتصادی با نهادها، کانون ها و محیط های کسب و کار منجر شود و بدیهی است که چنین تعاملی به تقویت و تعمیق رشد اقتصادی کمک می کند.
وی اظهار داشت: واقعیت این است که نفس چنین تعاملاتی برای اقتصاد کشورمان می تواند بسیار مفید و ثمربخش باشد ولی نکته ای که نباید از آن غافل بود، شیوه بهره برداری از فرصت سفر هیات های تجاری خارجی به ایران است.
به گفته وی، استفاده حداکثری از حضور هیات های تجاری مستلزم برنامه ریزی و جمعبندی در لایه های دوگانه راهبرد و تاکتیک است به عبارت دیگر باید در بهره گیری از فرصت سرمایه گذاری خارجی به پرسش های اساسی پاسخ داد، از هیات های تجاری خارجی چه می خواهیم؟ برای دست یافتن به اهداف تعیین شده در تعامل با هیات های خارجی به چه ابزارها و نهادهایی نیاز داریم؟
رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق ایران درباره اینکه با توجه به ظرفیت های داخلی چه استفاده ای از تعاملات بین المللی باید داشته باشیم، گفت: ما در ایران پس از پایان جنگ تحمیلی تجربه گشایش های مالی و روابط بین المللی را داشته ایم ولی در اوج دوران جذب سرمایه های خارجی رقم این سرمایه به بیش از 4 میلیارد دلار نرسید. به همین خاطر نمی توان و نباید انتظارمان را از آنچه پس از لغو عملی تحریم ها اتفاق می افتد بدون دلیل و با خوش بینی مفرط بالا ببریم.
وی افزود: به اعتقاد بسیاری، در خوشبینانه ترین حالت طی یکی دو سال آینده هم سرمایه گذاری خارجی جذب شده در کشور بیش از ارقام سالهای 82 و 83 نخواهد بود.
وی ادامه داد: برهمین مبنا این منابع نمی تواند کمک چندانی به رفع نیازهای موجود به منابع مالی در حوزه های مختلف اقتصاد بکند مگر آنکه سیاست های درست و دقیقی در حوزه صادرات محور کردن اقتصاد و تولید کشور داشته باشیم. در چنین شرایطی است که مشارکت با طرف های خارجی، تاکید بر انتقال فناوری و بازاریابی بین المللی باید اصول محوری ما در تعامل با سرمایه گذاران دولتی و غیردولتی خارجی باشد، در غیر این صورت آنچه از این رفت و آمدها نصیب ما می شود چیزی نخواهد بود جز تبدیل شدن به نمایندگی فروش محصولات خارجی.
گفتنی است؛ نخستین کنفرانس بین المللی 'سیاستهای صنعتی و تجاری برای توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال' با هدف تبادل نظر در مورد سیاست های صنعتی و تجاری مکمل سیاست های اقتصاد کلان اتخاذ شده توسط دولت و به منظور اطمینان از رشد بلندمدت اقتصاد صادرات محور و اشتغالزا روزهای ١٨ و ١٩مهرماه در تهران برگزار می شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group