31 تیر 1398 ساعت 09:54

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

نایب رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران با اشاره به اینکه بخش معدن از کمبود نقدینگی رنج می بردگفت: اقدامات دولت بیشتر ضد معدن است و بخش خصوصی تحت فشار سیاستها و تصمیم گیریهای غلط دولتمردان در این حوزه است.

"فاطمه دانشور" در گفت و گو با اکونیوز با بیان اینکه بخش معدن دوران رکود را سپری می کند افزود: تا پایان سال 93 پنجاه و هفت درصد معادن تعطیل شده اند و مابقی در شرایط بحران و تعدیل نیرو و حداقل تولید به سر می برند، به عنوان نمونه در منطقه خواف دوهزار نیرو به دلیل نداشتن درآمد تعدیل شده اند.
وی همچنین در خصوص مشکلات بخش معدن گفت: معادن بخش خصوصی شدیدا دچار کمبود نقدینگی و متاثر از شرایط سخت حاکم بر بازار جهانی برای صادرات محصولاتشان هستند و در این شرایط سخت به جای حمایت شاهد اعمال سیاستهای غلط از سوی معاونت معدن هستند؛ به طور مثال مطالبه حقوق دولتی برای سنوات قبل که پرداخت شده و پرونده شان بسته شده - مجدد پرونده های گذشته را فعال کرده و محاسبه جدید کرده و ذکر می کنند که محاسبات قبلی اشتباه بوده  و طلب میزان به روز می کنند -  در صورتیکه معدن کاران در شرایط سخت مالی هستند و از عهده هزینه های استخراج و حمل و نقل و غیره بر نمی آیند و برای پرداخت حقوق دولتی مجبور به فروش بخشی از معدن خود هستند.
دانشور با اشاره به سخت گیریهای اعمال شده از سوی اداره مالیات، بیمه، شهرداری و سایر نهادهای دولتی اظهار داشت: اگر دولت و نهادهای دولتی به دلایل مختلف از جمله میراث به جا مانده از دولت قبل کسری بودجه دارند دلیل نمی شود که فشار مضاعفی را به بخش خصوصی وارد کنند و به نوعی از بخش خصوصی کولی بگیرند.
وی با بیان اینکه شعارهای بهبود فضای کسب و کار که هم اکنون شعار اصلی دولتمردان است متاسفانه اجرایی نمی شود، تصریح کرد: دولت از نظر و مشورت بخش خصوصی در این زمینه استفاده نمی کند و این هم به ضرر بخش دولتی و هم بخش خصوصی است، آقای نعمت زاده وزیر صنعت در نشست مشترک با اتاق بازرگانی اعلام کردند که در کشورهای همسایه معادن خوبی هستند که ایران می تواند در آن ها سرمایه گذاری کند حال این سوال مطرح می شود که در صورتی که ایران منابع غنی و سرشار معدنی دارد که در شرایط کنونی در رکود به سر برده و فلج شده اند چگونه می توان چشم به معادن همسایه گان دوخت.
نایب رییس کمیسیون صنعت اتاق تهران افزود: دولت به دنبال بهانه جویی است تا کار را از بخش خصوصی گرفته و به بخش شبه دولتی و خصولتی بدهد و وابستگان به دولت قوی تر شوند.
وی با اشاره به اینکه بیش از آزار تحریم ها برای بخش خصوصی، اعمال سیاستهای انقباضی و ضربتی دولت قبل و دولت فعلی و تصمیم هایی که یک شبه گرفته می شوند، بخش خصوصی را شوکه و مبهوت می کند، ادامه داد: شرایط جدید پیش آمده پس از توافق مدیریت حساس و دقیق دولت را می طلبد، دولت باید در کنار بخش خصوصی کار را پیش ببرد نه اینکه در بسیاری از سفرهای سرمایه گذاران خارجی بخش خصوصی از حضور در جلسات و تصمیم گیریها جا می ماند و این به معنای جدی نگرفتن بخش خصوصی و اتاق بازرگانی است.
دانشور با گلایه از اینکه دولت حرف بخش خصوصی را به شکل های مختلف جدی نمی گیرد، به عدم اعتنا به نامه نگاری هایی که انجام می شود و جلساتی که خواهان تشکیل آن با دولت هستند، اشاره کرد و افزود: دولت نیاز دارد که اعتماد مردم و بخش خصوصی را جلب کند و این اعتماد را پشت سر خود داشته باشد وگرنه در ادامه راه دچار بحران می شود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: این یک هشدار از طرف فعالین بخش خصوصی معدن به دولت است زیرا این فعالین دو سال گذشته را برای جبران مشکلات به جا مانده از دولت قبل، به دولت تدبیر و امید فرصت داده اند اما اکنون زمان اقدام دولت و پاسخ به مطالبات بخش خصوصی است.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group