31 تیر 1398 ساعت 09:59

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
رییس کمیسیون اخلاق و کسب و کار :

 اصلاح ساختار معیوب اتاق از جمله اهداف اجرایی نمایندگان بخش خصوصی در دوره بعدی برگزیدگان انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی محسوب می شود.

 فاطمه دانشور روز دوشنبه در نشستی با جمعی از معدن داران کشور که با عنوان آینده معدن کاری در ایران برگزار شده بود، افزود: ساختار اتاق بازرگانی در ایران در بلاتکلیفی به سر می برد؛ زیرا نه پارلمانی است که اعضا بتوانند در آن از توانایی و ظرفیت هایشان استفاده کنند و نه تشکلی که نمایندگان بتوانند در تایید و تصویب قوانین و مقررات مشارکت داشته باشند.

به گفته وی، این مجموعه بخش خصوصی نه تنها ازمشارکت حداقلی ،بلکه صدای حداکثری هم ندارد که بتواند ماهیت خود را بروز دهد تا اعضای آن بتوانند با قوای سه گانه (مجریه ، مقننه و قضائیه ) به گفت وگو و تبادل نظر بنشیند.

عضو شورای مرکزی انجمن مدیران و متخصصین صنعتی و اقتصادی کشور در این نشست یادآور شد: اتاق بازرگانی، آبروی بخش خصوصی به شمار می رود؛ اما ساختار معیوب آن منجر به ناکارآمدی این پارلمان بخش خصوصی شده به طوری که اکنون آبروی این بخش در خطر است.

دانشور عملکرد اتاق بازرگانی را ضعیف ارزیابی کرد و گفت : علت اصلی ناکارآمدی این نهاد اقتصادی، نشات گرفته از ساختار ناکارآمد آن است.

وی افزود: نمایندگان بخش خصوصی حاضر در اتاق بازرگانی افراد موثر محسوب نمی شوند ،زیرا نمی توانند از ظرفیت و توانمندی خود در جهت رفع مشکلات بخش خصوصی استفاده کنند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران اضافه کرد: طی دوره گذشته بارها شاهد برگزاری جلسات اتاق به شکل ماهانه یک نوبت و حداکثر به مدت سه ساعت بودم ، اما این فرصت کوتاه مانع از آن می شد که 60 نفر عضو ذیربط بتوانند فرصت بیان مشکلات صنف خود را به دست آورند.

دانشور با تاکید بر خلاء روحیه مطالبه گری نمایندگان اتاق گفت: اعضای این پارلمان بخش خصوصی باید به اشخاصی مطالبه گر، تبدیل شوند تا این پارلمان بخش خصوصی بتواند به وظایفی که بر عهده اش قرار گرفته به درستی عمل کند.

وی حضور فعالان اقتصادی دولتی در اتاق بازرگانی را یادآور شد و گفت :رئیس اتاق باید از نمایندگان و فعالان بخش خصوصی باشد، اما واقعیت آنکه چنانچه رئیس اتاق از سوی دولتی ها تایید شده باشد؛ بین سیاسیون و دولتمردان اثرگذارتر خواهد بود.

دانشور گفت : مسئولان باید مطابق قانون فضای کسب و کار، قبل از اقدام به هر گونه تصمیم گیری و سیاست گذاری با گرفتن مشاوره ازبخش خصوصی، با آنها به گفت و گو بنشینند و به طوری که در تصمیمات شان تغییراتی ایجاد کنند.

وی مبحث خام فروشی را یکی از دغدغه های بخش معدن دانست و یادآور شد: خام فروشی یعنی اینکه که بخش معدن بدون طی مراحل صنعتی شدن، بلافاصله تجاری شود. به طوری که معدن داران در این مورد به خام فروشی متهم اند. اکنون این نگاه باعث اعمال فشارهای غیر منطقی به بخش معدن شده است.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group