24 تیر 1399 ساعت 19:52

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فعالان اقتصادی ایران  در اسفند ماه سالجاری شاهد برگزاری هشتمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خواهند بود. به گفته  کارشناسان اقتصادی این دوره، یکی از بحث برانگیزترین انتخابات اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد؛ زیرا فعالان بخش خصوصی درصدد تغییر ساختار مدیریتی این اتاق ها بوده و خروج روسا  از رویکرد سنتی حاکم بر تصمیمات را خواهان هستند.

آنچه که  امروز منجر به ایجاد این رویکرد در نزد فعالان اقتصادی شده است را می توان نبود نیازها و خواسته های خرد و کلان این بخش در تصمیمات روسا و مدیران اتاق های ایران دید. سال هاست که  مدیران این اتاق ها در تصمیم هایشان، تکرار مکررات داشته و قوانین را بر اساس تفکر قالب خود تنظیم کرده اند؛ به طوری که منجر به عدم رقابت پذیری در تولید محصول شاهد شده ایم.
به همین منظور است که   فعالان بخش خصوصی با  حضور خود و نوع رای شان  در هشتمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی درصدد ورود خواسته ها و نیازهایشان به قوانین و تصمیمات  بوده  و این مهم را در تغییر  آرایش سنتی مدیران و روسای این اتاق ها می دانند.
شاید  ریشه تاثیر گذار در تغییر  نحوه برگزاری انتخابات را بتوان در مشکلات اقتصادی کلان از جمله، افزایش نرخ تورم، پرداخت نشدن یارانه بخش تولید، افزایش هزینه های تولید، کاهش نرخ صادرات و افزایش نرخ واردات، بدهی تولید کنندگان به بانک ها و... دانست. زیرا فعالان بخش خصوصی امروزه با مشکلات بسیاری به منظور روشن نگه داشتن چراغ کارخانجات و کارگاه های روبه رو هستند که نشات گرفته از خلاء قوانین حمایتی از بخش تولید است. اگر مدیریت کنونی این اتاق ها در قوانین و تصمیمات نگاه خُرد تری اخذ می کردند و تصمیمات شان ضمانت اجرایی بیشتری در نزد قوای سه گانه داشت؛ شرایط امروز بخش خصوصی مطلوب تر ارزیابی می شد.  از این روست که  رای های خُرد اعضاء به هیات نمایندگان خود، خواسته های کلان آنان را  پنهان داشته و نمایندگان نیز به منظور اخذ اعتماد فعالان اقتصادی در بخش خصوصی ملزم به ورود  این خواسته ها  در قوانین و تصمیمات روسا   هستند تا رعایت منافع اعضا بتواند مدیریت سنتی اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی را تغییر دهد و رونق بخش خصوصی را شاهد باشیم.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group