16 تیر 1399 ساعت 08:34

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
انتقادات عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: از گوشه و کنار خبر می‌رسد برخی افراد از اکنون اقدام به جمع‌آوری کارت بازرگانی افراد برای رأی‌گیری افراد خاص کرده‌اند که انجمن نظارت بر انتخابات از اکنون باید فکری به حال این مسئله و تخلفات احتمالی بکند.

 

فاطمه دانشور ظهر امروز در نشست خبری به مشکلاتی که در ساختار اتاق بازرگانی طی 4 سال اخیر وجود داشته اشاره کرد و گفت: متأسفانه ساختار اتاق بازرگانی فهرست محور است و همواره سانسور خبری هدفمند در مورد عده‌ای خاص در اتاق اتفاق می‌افتد و تکلیف معلوم نیست که اتاق یک تشکل است یا یک پارلمان، چرا که در تشکل و پارلمان افراد امکان اظهارنظر دارند در حالی که هر یک از اعضای هیأت نمایندگان ماهانه شاید یک دقیقه هم اجازه سخن گفتن نداشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه باید ساختار اتاق بازرگانی به عنوان تنها مرکز بخش خصوصی که می‌تواند صدای مردم را در راستای اصلاح ساختار اقتصادی به بخش‌های مختلف برساند، ضروری است، تصریح کرد: متأسفانه کار را به جایی رسانده‌ایم که از مجموع کارت‌های بازرگانی تهران تنها 15 درصد در انتخابات شرکت می‌کنند که این امر نشان از نارضایتی و بی‌تفاوتی صاحبان کارت بازرگانی به سرنوشت خود در اتاق است که نشانه خوبی نیست.

عضو شورای شهر تهران گفت: طی این چند سال تلاش زیادی کردیم که مرکز مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی در اتاق تأسیس شود چرا که در برخی کشورها مانند هندوستان این مسئله به شکل قانون درآمده که شرکت‌ها مبلغی را از محل درآمدشان صرف کارهای اجتماعی کنند، اما متأسفانه این طرح در حد حرف باقی ماند و همواره با دست‌اندازهایی مواجه شدیم، در حالی که همین مسئله را در شورای شهر تهران به نتیجه رساندیم و اکنون شرکت‌های پیمانکاری شهرداری حق به کارگیری کودکان را در فعالیت‌ها ندارند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به یکی از قول‌های خود که 4 سال پیش برای ورود به اتاق بازرگانی داده بود، اشاره کرد و گفت: بنا بود تا زمینه حضور بیشتر زنان را در اتاق بازرگانی فراهم کنند و علیرغم اینکه اکنون بیش از 1200 نفر از بانوان صاحب کارت بازرگانی هستند، اما در اتاق بر سر این مسئله سد ایجاد کرده‌اند و حضور زنان را به عنوان واحد سازمانی کاهش داده‌اند، در حالی که این قشر به دنبال یک نهاد مدنی برای پیگیری مطالبات خود هستند و بی‌توجهی‌ها کار را به آنجا رساند که در نهایت از طریق اتاق بازرگانی ایران کانون زنان بازرگان تشکیل شد که انتخابات آن نیز حرف و حدیث‌های خود را در پی داشت.

وی با اشاره به اینکه جمع‌ کردن برگه آراء در انتخابات تبدیل به امری عادی شده است، افزود: از اکنون نیز گروه یا گروه‌هایی در حال جمع‌آوری اصل کارت بازرگانی افراد هستند که ما نسبت به این امر اظهار نگرانی خود را به طور جد اعلام می‌کنیم و امیدواریم اتفاق تلخی که در انتخابات اتاق‌های مشترک و کانون زنان بازرگان افتاد با تدبیر به موقع انجمن نظارت بر انتخابات نیفتد و صاحبان واقعی کارت بازرگانی پای صندوق بیایند.

بخش دیگری از انتقادات دانشور به ارائه فهرست‌های مختلف با هدف تصاحب هیأت رئیسه اتاق بود و در این مورد وی گفت: شاید یکی از این دلایل آن است که اعضای هیأت نمایندگان اگر در هیأت رئیسه حضور نیابند صدایشان به جایی نمی‌رسد که یکی از دلایل آن ضعف آئین‌نامه‌های اتاق است.

دانشور خاطر نشان کرد: باید پرسید چرا اراده جدی برای اصلاح آئین‌نامه‌های اتاق بازرگانی وجود ندارد و اعضای هیأت نمایندگان دوره هفتم چرا این آئین‌نامه‌ها را اصلاح نکردند که اکنون هر کسی بتواند کارت بازرگانی بگیرد و به راحتی هلدینگ‌ها، افراد دولتی و یا غیر وارد انتخابات شده و جریان سازی کنند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group