فاطمه دانشور | عضو شورای شهر | مهرآفرین

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

سمینار آموزشی مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی ابزاری برای توسعه پایدار خرمشهر با حضور اعضای کمیسیون اخلاق کسب‌وکار و مسؤولیت‌های اجتماعی در اتاق بازرگاني خرمشهر برگزار شد.

«فاطمه دانشور» رئیس کمیسیون اخلاق کسب‌وکار و مسؤولیت‌های اجتماعی اتاق ایران فعالیت های این کمیسیون در زمینه اخلاق کسب و کار را بر شمرد و بیان نمود که :  با توجه به جدید بودن موضوع مسئولیت اجتماعی برداشت های نادرستی از آن می شد و یکی از تلاش هاس کمیسیون گسترش این مفهوم در معنای واقعی آن می باشد. اجرای برنامه های آموزشی در اتاق های شهرستان ها با همین منظور انجام می گردد و قبلا نیز در اتاق بوشهر سمینار آموزشی برگزار شده است. مسئوليت اجتماعي از طريق خلق ارزش مشترک بين  مسایل اجتماعی و سود دهي شركت ، يك رايطه برنده برنده را تعريف نمايد.
موضوع و مفهوم مسئوليت اجتماعي شركتها در چند ساله اخير با توجه به توسعه بازارهاي سرمايه و شركتهاي سهامي عام، رسوايي هاي مالي و اخلاقي شركتهاي بزرگ رشد سازمانهاي غير دولتي، افزايش آگاهي هاي اجتماعي، به موضوعي مهم و تاثير گذار در فضاي اداره شركتها تبديل شده است .
رئیس کمیسیون اخلاق کسب‌وکار و مسؤولیت‌های اجتماعی اتاق ایران،‌ رقابتي تر شدن بازارهاي كسب و كار در ايران و حركت اقتصاد ايران به سمت تعامل با بازارهاي جهانيرا به عنوان دو عاملي كه ضرورت گسترش اين مفهوم را در ايران خاطر نشان مي سازد، برشمرد  و افزود:  از سوي ديگر با توجه به اينكه اقداماتي هم از سوي دولت و هم از سوي بخش خصوصي چون ترويج اقتصاد سبز، تهيه و تدوين قانون حمايت از مصرف كننده؛ تهيه و تدوين قانون ضد انحصار، تهيه و تدوين قانون ضد فساد اقتصادي، تدوين آيين نامه حاكميت شركتي آغاز گرديده است. اتاق بازرگاني ايران نيز نسبت به تشكيل كميسيون اخلاق كسب و كار و مسئوليت اجتماعي مبادرت نمود و اين كميسيون از طرق مختلف به دنبال ترويج اين مفهوم و گسترش اقدامت عملي در اين خصوص بوده است.
 خانم دانشور در ادامه ضمن برشمردن ويژگي هاي مثبت مسئوليت اجتماعي بيان نمود: مسئوليت اجتماعي اگر درست فهميده شود، یک فرصت تلقی می شود. شرکتها به جای هزینه برای حل مشکلات درآمد و سود خود را از طریق افزودن ارزشی به جامعه بالا می برند و به طور خاص روی چالش های اجتماعی تمرکز میکنند و دیگر تنها به دنبال بهبود وجهه خود در انظار مصرف کنندگان نیستند. جایی که نیازهای اجتماعی با فرصت های کسب و کار و  درآمدها و تخصص شرکت ها تلاقی می کند، در واقع همان فرصت خلق ارزش مشترک است.

فاطمه دانشور عضو شورای شهر

آخرین اخبار

web stats log analyzer

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group