31 تیر 1398 ساعت 10:26

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور ، رئیس کمسیون مسئولیت اجتماعی و اخلاق کسب و کار با حضور در اجلاس تخصصی مشتری مداری در 14 آذر سال جاری در مشهد ضمن سخنرانی برای مدعوین و حضار گفت:

در دوران بحران اقتصادی ، مشتریان تلاش می کنند بودجه مصرفی خود را بهتر مدیریت نمایند زیرا علاوه بر کاسته شدن از درآمد واقعی خود ، نسبت به اینکه در آینده چه پیش خواهد آمد در عدم قاطعیت به سر می برند . این درست که مشتریان در رکود اقتصادی کمتر خرید می کنند ولی واقعییت این است که آنها با هیجان خرید می کنند ولی یک تغییر عمده در رفتارشان این است که انها نسبت به تخصیص بودجه خود به کالاهای مختلف حساس تر و سختگیر تر می شوند، پرسش بنیادی من از شما این است که چرا مشتریان از شما خرید نکنند ؟ آیا برند سازمان فقط یک نشان لوگو است ؟ خیر برند ، چیزی جز انتظارات برآورده مشتری نیست. برند وقتی ایجاد می شود که شما انتظاراتی را که در مشتری ایجاد کرده اید . برآورده سازید ، برند چیزی جز قابلیت اعتماد نیست. چیزی که می خواهم روی آن تاکید کنم این است که پیروزی در تهایت با سازمان هایی است که مردم بر آنها اعتماد دارند و وفاداری در اعتماد خلاصه می شود.

وی با اشاره به فیلم وسترن خوب ، بد ، زشت و اعتبار شرکتها را به مشابه همین فیلم برشمرده که می تواند هر بنگاهی به سادگی شهرت و اعتبار خود را در یکی از سه قالب خوب ، بد ، زشت قرار دهد. در حقیقت شرکت و ارزش های اخلاقی آن بازتابی از ارزش های اخلاقی تصمیم گیرندگان آن است و شهرت و اعتبار شرکت از شهرت و اعتبار شخصی افراد آغاز می گردد.

حال اگر شرکتی به مدیریت شهرت بها ندهد ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اتفاقی که می افتد اینست که رقیبان آن شرکت شهرت و اعتبار وی را تعیین خواهند کرد. در بازار پر رقابت امروز رقبا سعی می کنند با ذهن مخاطبان بازی کنند پس مدیریت شهرت و اعتبار یک مساله تجملی و زینتی نیست ، بلکه واجب و ضروری است.

دانشور تاکید نمود که مسئولیت اجتماعی به شما در مدیریت شهرت و اعتبارتان کمک خواهد نمود.

مسئولیت اجتماعی شرکتی بعد سهم و حائز اهمیت در ساختن برندی قدرتمند و متمایز برای یک شرکت در نظر گرفته می شود و می تواند در بوجود آوردن ثبات و وفاداری مشتریان مبتنی بر ارزش های اخلاقی و اعتقادات مشترک نیز نقش ایفا کند چرا که مشتریان بیشتر متمایلند تا با ارزش هایی که با آن ها تعامل دارند ، تعیین هویت گردند.

دانشور بیان نمود که      تحقیقات انجام شده در زمینه رضایت مشتریان حاکی از این حقیقت است که اقدامات مرتبط با مسئولیت اجتماعی بنگاه بیش از 25% بر شهرت و تصویر ذهنی بنگاه که یکی از عوامل ایجاد رضایت مشتری است، تاثیرگذار است. این تحقیقات نشان می­دهد که میزان یک درصد بهبود در تصور مصرف کنندگان نسبت به مسئولیت­پذیری اجتماعی بنگاه رضایت مشتریان را به میزانی بیش از 1/0 در صد افزایش می­دهد.

ایشان در پایان ، یادآوری نمودند که شرکت ها باید یاد بگیرند کسب و کارشان را حول مسایل حل نشده مشتریانشان دوباره تعریف کنند و زندگی را با افزایش قدرت رقابت خود بهبود بخشند. باید گروه های مشتریان را ببینند که قبلا آنرا ندیده اند و در نهایت مسئولیت اجتماعی را جزء جدا نشدنی سازمان خود دانسته و آنرا در استراتژی سازمانی وارد نمایند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group