31 تیر 1398 ساعت 09:48

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

برجسته کردن رعایت اصول اخلاق حرفه ای و مسئولیت های اجتماعی از سوی واحدهای تولیدی موضوعی است که در این روزها از سوی کشورهای مختلف دنیا پیگیری می شود.

برجسته کردن رعایت اصول اخلاق حرفه ای و مسئولیت های اجتماعی از سوی واحدهای تولیدی موضوعی است که در این روزها از سوی کشورهای مختلف دنیا پیگیری می شود. در همین راستا کمیسیون اخلاق کسب وکار اتاق ایران بر آن شده است که با امضای تفاهم نامه ای با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزرات نفت قدم های مثبتی در این راستا بردارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، «فاطمه دانشور» رئیس کمیسیون اخلاق کسب‌و‌کار و مسؤولیت اجتماعی در نشست بررسی مسؤولیت اجتماعی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، اظهار امیدواری کرد که با امضای تفاهم‌نامه میان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و وزارت نفت بتوان در راستای ارتقای سطح توجهات نسبت به موضوع اخلاق کسب وکار در محیطهای کاری گامی موثر برداشت.


دانشور تشریح کرد: کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسؤولیت اجتماعی که در حال حاضر سال چهارم تأسیس خود را در اتاق ایران می‌گذراند با جدیت مسؤولیت اجتماعی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را دنبال می‌کند.
وی افزود: از دغدغه‌ های بخش خصوصی این است که صرفاً جنبه اقتصادی نداشته باشند بلکه موجوداتی اجتماعی اقتصادی باشند و با وجود نگاه اقتصادی به کسب وکار خود مباحث اجتماعی و اصول حرفه ای کار را نیز رعایت کنند. امروز در همه کشورهای دنیا موضوع اخلاق حرفه ای کار و مسئولیت های که بنگاه های اقتصادی از نظر اجتماعی بر دوش دارند به عنوان یک بحث مهم و جدی مطرح است.


رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار اتاق ایران یادآور شد: این کمیسیون در همین راستا و با همین نگاه در هیأت نمایندگان اتاق ایران رأی آورد و تاکنون توانسته با جدیت مسؤولیت اجتماعی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را دنبال می‌کند.


معظمی معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربوری وزارت نفت در صحبت‌های خود با اشاره به تضعیف شدن مسؤولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی تأکید کرد: این یک حق است که بنگاه‌داران و تمام فعالان اقتصادی به دنبال سود و افزایش معقول آن باشند و این یک اصل است که در تمام بنگاه‌های اقتصادی دنبال می‌شود.
وی تصریح کرد: در عین حال واحدهای تولیدی نباید هنجارها را شکسته و با شرایط زیست محیطی شهرها را تحت‌الشعاع قرار دهند و محیط زیست زندگی انسان‌ها را تخریب کنند؛آنچه که متأسفانه امروز در عسلویه شاهد هستیم.


این مقام مسئول سرفصل دوم بحث خود را توسعه پایدار دانست و تأکید کرد: مسؤولیت اجتماعی در راستای به ثمر رسیدن توسعه پایدار است. در حال حاضر کشور ما در حال توسعه است که با برنامه هایی که درپیش گرفته می توان گفت که توسعه پایدار در حال دنبال شدن است.


معظمی با بیان این‌که توسعه پایدار و مسؤولیت اجتماعی دو رکن مکمل یکدیگر هستند، تشریح کرد: به طور حتم هر کدام از این دو رکن تضعیف شود رکن دیگر را از بین خواهد برد و ما باید در راستای پیشبرد مسؤولیت اجتماعی و توسعه پایدار کوشا باشیم تا به شکوفایی هر چه بیشتر دست یابیم.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group