31 تیر 1398 ساعت 10:22

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

اعضاي كميسيون اخلاق كسب و كار و مسؤوليت‌هاي اجتماعي اتاق ایران در نشستی با حضور «سعيد معيدفر»، مشاور اجتماعي وزير راه و شهرسازي، مسؤوليت‌پذيري اجتماعي را مهم‌ترين عامل بهبود فضاي اجتماعي و محيط كسب و كار عنوان کردند.


به گزارش روابط عمومي اتاق ايران، در اين جلسه موضوعات مهمي از جمله مسؤوليت‌پذيري اجتماعي سازماني در محيط وزارت راه و شهرسازي، بند (ت) ماده 11 قانون بهبود محيط كسب و كار مورد بررسي قرار گرفت.

در ادامه اعضاي كميسيون خواستار تنظيم نظام‌نامه مسؤوليت‌پذيري سازماني توسط كميسيون، با همكاري و مشاوره دانشگاهيان و اساتيد علوم اجتماعي شدند. به كارگيري از نظام‌نامه مسؤوليت‌پذيري سازماني در ارزيابي پيمانكاران يكي از روش‌هاي مطرح شده در اين جلسه بود.

معيدفر، مشاور اجتماعي وزير راه و شهرسازي با اشاره به تجربيات خود در حوزه علوم اجتماعي و تحقيق و آثار تصميم‌گيري‌هاي دولتي بر جامعه و اخلاق كسب و كار، پيامدهاي برنامه‌ريزي‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از مديريت‌هاي ناصحيح و احساسي را جبران‌ناپذير دانست.
وي كمترين توجه به اين حوزه را در دولت نهم دانست و امكان مداخله صحيح را راهكار مواجه شدن با سونامي آثار تخريب آسيب‌هاي چند سال اخير ارزیابی كرد.

معيدفر ارتباط وزارت راه و شهرسازي با حوزه‌هاي اجتماعي را مستقيم عنوان كرد و ادامه داد: وجود 15 سازمان و شركت بزرگ به عنوان زيرمجموعه‌هاي اين وزارتخانه و بهره‌گيري از 55000 نيروي انساني را بيانگر حضور حوزه‌هاي وسيع اجتماعي دانست.
وي در ادامه ارائه راهكار در راستاي بهبود اخلاق اجتماعي در بخش‌هاي مختلف اين وزارتخانه مانند حمل و نقل ريلي، كشتيراني، مسكن و شهرسازي را كنترل فعاليت‌هاي مهندسي، فني و اجرايي پيمانكاران اين بخش‌ها عنوان کرد.


طبق گفته های مشاور اجتماعي وزير راه و شهرسازي نبود استراتژي در وزارت راه و شهرسازي عامل از بين رفتن بسياري از منافع ملي و زيست محيطي می شود.

معيدفر در پایان گفته های خود از ايجاد تالارهاي گفتگوي شهري براي همدلي و همكاري مردم در راستای گفتگو با دانشگاهيان و اساتيد حوزه علوم اجتماعي تمامي شهرها خبر داد و همكاري اتاق بازرگاني ايران براي همراه كردن بخش‌هاي خصوصي با سياست دولت در راستاي بهبود فضاي كسب و كار و همچنين مسؤوليت‌پذيري اجتماعي در اين محيط‌ها را خواستار شد.

در ادامه «علي‌اكبر شريف‌پور»، عضو این كميسيون، حجيم شدن بخش‌هاي دولتي و عدم واگذاري اختيارات به بخش‌هاي خصوصي را عامل اصلي فاصله ميان دولت و محيط‌هاي كسب و كار دانسته و گفت: تحميل ماليات سنگين به توليدكنندگان و عدم اعتماد به بخش‌هاي خصوصي از عوامل آسيب‌هاي اخلاقي به حوزه‌هاي كسب و كار است.


«سيد عبدالرحمن علوي»، عضو ديگر اين كميسيون از استان كردستان، معطوف كردن توجه دولتمردان به اخلاق‌مداري را بهترين عامل براي گسترش تعادل و عقل‌گرايي در اجتماع دانست. وي از تدوين منشور اخلاق فضاي كسب و كار براي ارائه به مجلس خبر داد و همكاري تمامي بخش‌هاي دولتي و مردم را براي اجرايي اين منشور خواستار شد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group