24 تیر 1399 ساعت 19:44

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به رشد ۲۰۰ درصدی دریافت کارت بازرگانی طی ۱۰ سال، گفت: واردات با کارت بازرگانی اکثر بانوان توسط افراد دیگری صورت می گیرد.

 فاطمه دانشور در نشست خبری استارتاپ ویکند تهران، اظهار کرد: به دلیل عدم آگاهی اکثر بانوان و وضعیت اقتصادی خانوار، کارت بازرگانی آن‌ها توسط افراد دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: حجم دریافت کارت بازرگانی از سوی بانوان در دولت اصلاحات افزایش یافت که شرایط اقتصادی حاکم در 8سال گذشته این روند افزایشی را دچار تغییر کرد و برخی افراد به تغییر شرایط اقتصادی برای بازگشت به فضای کسب و کار امیدوار نیستند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: حضور بانوان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی تاثیر‌پذیر از رفتار و تربیت در دوران کودکی است و بانوان نتوانسته‌اند به جایگاه درست خود دست یابند.

وی یادآور شد: میزان تربیت کارآفرین در کشور صفر است و این مشکل با تصمیم و راهکار برای ترغیب بانوان به حضور و تاثیرگذاری بیشتر دست خوش تغییر می شود.

رییس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی ایران، گفت:خانم‌های پیش‌رو باید به خانم‌های دیگر آموزش دهند و مشکل عمده حضور بانوان در فعالیت‌های اقتصادی، در روابط خانوادگی نمود پیدا می‌کند که ایجاد و مشارکت اعضای خانواده در تاسیس شرکت‌های خانوادگی می‌تواند تاثیرگذار باشد.

دانشور افزود: کار آفرینی باید به دروس دانشگاهی و مدارس وارد شود و این در حالی است که دانشجویان با گذر از سال دوم تحصیل انگیزه خود را از دست می دهند و این موضوع به دلیل خروجی دانشگاه‌ها در فضای کار است.

وی گفت: 13درصد جامعه شاغل را بانوان تشکیل می دهند که از این میزان 80درصد معلمان، 40 درصد کارمندان دولت، 34درصد پزشکان، 20 درصد اساتید دانشگاه و 3درصد نمایندگان مجلس را بانوان تشکیل می‌دهند.

عضو هئیت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان این که 86 درصد صندلی‌های دانشگاه تا مقطع دکتری به بانوان مختص است، تاکید کرد: 75 درصد بانوان در رشته تحصیلی خود فعالیت نمی کنند و تنها 4درصد مدیر اجرایی بوده و یک سوم بانوان بعد از زایمان به کار خود بازنمی‌گردند.

همچنین وی در این نشست به عدم انتقال و دریافت صحیح مطالب اشاره کرد و گفت: تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران طبق واقعیت بیان نشده و برخی افراد در بدنه شهرداری و شورای شهر با عدم اطلاع کافی از این موضوع صحبت می‌کنند.

در ادامه این نشست حمید احمدی مدیر اجرایی همایش استارتاپ ویکند تهران گفت: مشکل اعظم تجاری سازی و کارآفرینی فعالیت‌های جزیره ای و عدم اطلاع از اجرایی کردن و تجاری سازی طرح‌ها است.

وی ادامه داد: 75درصد شرکت‌کنندگان در این همایش می توانند با دو نفر دیگر از افراد آشنایی طولانی مدت به دست آورند و 13 درصد با حضور در این همایش مشتری برای طرح خود به دست آورده‌اند.

احمدی با بیان این که مشکل تنها پول و سرمایه نیست، خاطرنشان کرد: ایجاد و حفظ روند کارآفرینی و تجاری سازی طرح به مراتب مهم تر از سرمایه است و از سوی دیگر نیاز است تا جوانان ایرانی برای حضور در فعالیت‌های مختلف در دنیا دیده شوند.

وی در پایان تاکید کرد: این همایش از 5 تا 7 شهریورماه در تهران برگزار می شود که در آن  شروع کار برای جوانان به درستی و در مسیر سازنده ارائه خواهد شد.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group