24 تیر 1399 ساعت 22:02

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

فاطمه دانشور عضو اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه رفع معضلات و مشکلات اجتماعی یکی از دغدغه های اصلی شهردار تهران است، گفت:

اگر ما بتوانیم یک مدل خوب از «مسئولیت پذیری اجتماعی» را طراحی کنیم، قطعا بخش خصوصی درگیر حل مشکلات و معضلات اجتماعی خواهد شد.
فاطمه دانشور با بیان اینکه توسعه اقتصادی شهر تاثیر مستقیمی بر توسعه فرهنگی و اجتماعی آن دارد به خبرنگار شهرنوشت خاطرنشان کرد: یکی از مباحثی که در جلسه اخیر اعضای اتاق بازرگانی با شهردار تهران مطرح شد، تقویت مفهوم اقتصاد شهری بود، زیرا ما جای خالی این مفهوم راهم در شورای شهر و هم در شهرداری شاهد بوده و هستیم.
 وی افزود: یکی از موضوعاتی که در اقتصاد شهری به آن می پردازند، همین ارتباطات درهم تنیده فرهنگ، اقتصاد و اجتماع است .
 این عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه فعالیت اجتماعی جدای از فعالیت های اقتصادی نیست، گفت: هرچقدرشهر ما، شهردوستدار کسب و کارو کارآفرینی باشد، مشکلات اجتماعی آن کمتر خواهد بود.
 دانشور تصریح کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی موجود در تهران ریشه در بیکاری و فقر دارند و هرچقدر رونق اقتصادی و شکوفایی اجتماعی وجود داشته باشد، به همان میزان ما شاهد شکوفایی فرهنگ خواهیم بود.
 وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه ای که اخیرا بین شهرداری پایتخت و اتاق بازرگانی بسته شده است، گفت: یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری توسعه اجتماعی شهر تهران است که این تفاهم نامه می تواند کمک شایانی در رسیدن به اهداف مورد نظر کند .
 وی افزود: تفاهم نامه اخیر بستری را برای مشارکت بخش خصوصی، نهادها و سازمان های مختلف در توسعه اقتصادی و اجتماعی شهر تهران فراهم می کند .
 عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه شهرداری از گذشته برای حل بسیاری از معضلات و چالش های اجتماعی زیست محیطی خودش با مشکلاتی مواجه بوده است، تصریح کرد: درحال حاضر در بسیاری از کشورها برای بخش خصوصی و شرکت ها مفهومی به عنوان "مسئولیت پذیری اجتماعی" تعریف شده است که در سایه این مفهوم شرکت ها و بخش خصوصی به حل مسائل و آسیب های اجتماعی و زیست محیطی کمک می کنند .
 دانشور تاکیدکرد: در تفاهم نامه اخیر نیز اعضای اتاق بازرگانی ایران بیشتر بر پررنگ تر شدن این مفهوم پرداختند و از شهردار تهران خواستند، بخش خصوصی را برای اجرای بسیاری از طرح های عمرانی، خدماتی و فرهنگی دخیل کند .
 عضو شورای اسلامی شهر تهران حرکت دکتر قالیباف را در دیدار و امضای تفاهم نامه با اعضای اتاق بازرگانی ایران مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد:  پس از امضای این تفاهم نامه واکنش های بسیار خوبی از بدنه شهرداری بخصوص شهرداران مناطق شاهد بودیم.هم اکنون معاونت ها و سازمان های وابسته به شهرداری که تمایل به مشارکت بخش خصوصی در پروژه های خود را دارند، با اتاق بازرگانی ایران مشورت و از نظرات و تجربه های آنها استفاده می کنند .
 عضو اتاق بازرگانی ایران در پایان تاکید کرد: گرچه شهرداری تلاش های چشمگیری درچندسال اخیر درشهر تهران انجام داده، اما بازهم کمبودهای فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و عمرانی در پایتخت داریم

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group