30 شهریور 1400 ساعت 13:27

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
دانشور در گفت‌وگو با تسنیم:

 رئیس سابق اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به طرح‌ ضربتی شهرداری، بهزیستی و فرمانداری در خصوص جمع‌آوری کودکان کار، گفت: این‌گونه اقدامات نتیجه معکوس در پی خواهد داشت چرا که بدون پشتوانه انجام می‌گیرد.

فاطمه دانشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اقدام برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌ها در خصوص جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی به‌صورت ضربتی، اظهار کرد: در این بخش باید به ظرفیت‌ها و بسترهای لازم توجه شود و در نهایت اقدامات لازم را انجام داد.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی  از دستگاه‌ها اطلاعات خوبی از موضوع کودکان کار و خیابانی ندارند و به همین جهت برنامه‌ریزی خوبی در این زمینه ندارند.

دانشور با بیان اینکه باید مسئله کودکان کار به‌درستی درک و شناخته شود، اضافه کرد: راهکار فعلی مدنظر از سوی سازمان‌های متولی در حوزه کودکان کار و خیابانی منطقی و درست نیست.

رئیس سابق اجتماعی شورای شهر تهران راجع به راهکار ورود به حل مسئله کودکان کار و خیابانی افزود: راهکار فعلی در شرایط فعلی با توجه به ضعف‌های ساختاری و زیربنای نهادهای متولی، راهکار اشتباهی است.

وی ابراز کرد: بهترین راهکار برای مسئله کودکان کار و خیابانی در شرایط فعلی ارائه خدمات کاهش آسیب با رویکرد کم کردن ساعت کار کودکان و ممنوع کردن کار برای یک عده از کودکانی که در معرض آسیب‌های جدی هستند و بچه‌های کم‌سن‌وسال‌تر است.

دانشور ادامه داد: قبل از ورود به موضوع کودکان کار و خیابانی باید برنامه جامعه و کاملی در این بخش دیده شود.

وی افزود: در دوره چهارم شورای شهر تلاش‌های بسیاری برای تهیه بانک اطلاعات کودکان کار و خیابانی شد و چون مدیران وقت اعتقادی به این موضع نداشتند در نهایت اجرایی نشد، لذا اقدامات همیشه هیجانی و مبتنی بر شتابزدگی بوده که هیچ موقع به نتیجه خوبی منتهی نشده است.

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: در بخش کودکان کار باید دو کار مدنظر قرار بگیرد، یکی اقدامات ضروری و مداخله‌ای و دیگری اقدامات میان‌مدت و بلندمدت.

دانشور در پایان افزود: در نهایت پیشنهاد می‌شود طرح اشاره‌شده قبل از  فاز اجرایی بررسی شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group