30 شهریور 1400 ساعت 13:28

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

روز گذشته میهمان شورای شهر کرج در جلسه ” بررسی آسیب های اجتماعی استان البرز ” بودم .

 بر اساس آمارهایی که از دو مرکز فعال موسسه مهرافرین در کرج دارم ، وضعیت آسیب های اجتماعی کرج بسیار نگران کننده است در بعضی از شاخص ها وضعیت از تهران نگران کننده تر است . تشکیل این جلسه در اولین روزهای کاری این شورا از این بابت که این موضوع جز دغدغه های اولویت دار شورای شهر کرج است جای تقدیر دارد اما نحوه اداره این جلسات باید کاربردی تر باشد که به نتیجه مشخص منتج شود اینکه معمولا در این جلسات مسئولین ابتدا سخن می گویند و معمولا هم بسیار کلی مطالب بیان میشود که نشان از عدم درک صحیح چالش های موجود در این حوزه را دارد باید جایش را به گوش شنوا داشتن و شنیدن سخن فعالین اجتماعی فعال در این حوزه که در کف جامعه و در بطن آسیب قرار دارند بدهد و سپس در مقام پاسخگویی مشخص و شفاف برآیند . معتقدم سبک اداره این جلسات باید تغییر کند و مسئولین بعد از شنیدن مشکلات در مقام پاسخگویی برآمده و از ترک جلسه بدلیل حجم بالای کار خودداری کنند . در جلسات متعدد شاهد بوده ام که مسئولین ابتدای جلسه صحبت کرده و بلافاصله جلسه را ترک می کنند و یا ابتدای جلسه نمی آیند و اخر جلسه که همه صحبتها شده خود را می رسانند و بدتر اینکه رسانه ها مدیریت میشوند و از انعکاس مشکلات مطرح شده توسط فعالین اجتماعی باز داشته میشوند و اخبار کنترل شده منتشر میشود و فقط محدود به ذکر کلیاتی از زبان بزرگان جلسه میشود. اولین قدم در حل آسیب های اجتماعی بیان دقیق آن بدون سانسور است و سپس درک کامل و صحیح مسئله و سپس ورود به راه حل . هنوز در اولی مشکل داریم با اینکه قدمهایی برداشته ایم .

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group