30 شهریور 1400 ساعت 13:13

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

معاون اجتماعی وزیر بهداشت از سم‌زدایی نوزادان حاصل از زنان معتاد خبر داد و گفت: طی دو ماه اخیر ۱۸۰ نوزاد از زنان معتاد شناسایی شد و این در حالی است که این نوزادان تا زمان آمادگی پذیرش مادر و خانواده در بهزیستی و مرکز خیریه نگهداری خواهد شد.

دکتر سید محمد هادی ایازی – معاون اجتماعی وزیر بهداشت با تشریح مباحث متعدد در حوزه فعالیتی این معاونت در سطح کشور درباره جدیدترین وضعیت نوزادانی که از زنان معتاد به دنیا می‌آیند و اقدامات وزارت بهداشت در این‌باره اظهار داشت: به هر حال نوزادی که از مادر معتاد به دنیا می‌آید دچار عواقب اعتیاد خواهد شد، بنابراین طی جلسه ای که در این زمینه داشتیم به این توافق رسیدیم تا نوزادانی که از مادران معتاد به دنیا می‌آیند سم زدایی شوند، حال اگر این زنان دارای خانواده و مکان زندگی باشند پس از سم زدایی نوزادشان، مشکل خاصی نخواهیم داشت ولی درباره زنان کارتن‌خواب مسئله متفاوت است و نوزادان به آنان تحویل داده نمی‌شود تا زمانی که آمادگی پذیرش این نوزاد را داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که وزارت بهداشت به دلایل فنی آمار تولدهایش ناقص است و از سازمان ثبت احوال این آمارها را می‌گیرید، حال چگونه می‌خواهد این نوزادان که از مادران متعاد به دنیا می‌آیند را شناسایی کند؟ توضیح داد: برای شروع هم اکنون در بیمارستانهای مهم زنان و زایمان نظیر اکبرآبادی، مهدیه و بیمارستانهای مرجع دیگر، این شناسایی نوزادان از مادران معتاد صورت می‌پذیرد.

نوزاد در بدو تولد پس از سم زدایی دیگر تحویل مادر معتاد نمی‌شود

ایازی ادامه داد: پس از آن با همکاری سازمان بهزیستی و نهاد قضایی طی روندی پس از شناسایی مادران معتاد، اگر این زنان – کارتن خواب بوده یا همسرشان در زندان باشد و در مجموع تشخیص داده شود که نگهداری نوزاد از توانایی آنان خارج است، نوزاد در بدو تولد پس از سم زدایی دیگر تحویل آنان نمی‌شود و سازمان بهزیستی متولی نگهداری آنان می‌شود تا زمانی که آن زن و یا خانواده توانایی و صلاحیت نگهداری نوزاد را داشته باشد.

طی دو ماه اخیر بالغ بر ۱۸۰ نوزاد از مادر معتاد شناسایی شدند

معاون اجتماعی وزیر بهداشت – چرایی عدم تحویل برخی نوزادانی که از زنان معتاد به دنیا می‌آیند را اینگونه تشریح کرد: این مقوله همیشه جزو دغدغه‌های وزارت بهداشت بوده، به هر حال و به گفته یکی از اعضای شورای شهر تهران، این نوزادان در برخی مواقع خرید و فروش می‌شوند و با این تدبیر از این مشکل پیشگیری می‌شود، بطوریکه طی دو ماه اخیر بالغ بر ۱۸۰ نوزادی که از مادر معتاد در تهران شناسایی شدند، فرآیند سم زدایی و نگهداری آنان توسط سازمان بهزیستی و موسسه خیریه مهرآفرین خانم دانشور صورت پذیرفته است.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group