14 آذر 1400 ساعت 14:45

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
سال ۹۲ بود که تصمیم گرفتم زیر مجموعه ای در مهرآفرین ایجاد کنم که تمرکزش روی کودکان کار باشه چون معتقد بودم اونهام بنوعی بدسرپرست محسوب میشن و جزء جامعه هدف موسسه پس باید این گروه رو مد نظر قرار میدادم .

سال ۹۲ بود که تصمیم گرفتم زیر مجموعه ای در مهرآفرین ایجاد کنم که تمرکزش روی کودکان کار باشه چون معتقد بودم اونهام بنوعی بدسرپرست محسوب میشن و جزء جامعه هدف موسسه پس باید این گروه رو مد نظر قرار میدادم . تصمیم گرفتم از یه گوشه کار رو شروع کنم تصورم این بود در تهران محل کار بیشتر کودکان باید منطقه یک و سه باشه پس سریع کادری اعم از نیروی جوانان داوطلب موسسه و مددکاران اجتماعی رو بسیج گرفتم و قرار شد با همه بچه های کار این منطقه ارتباط برقرار کنیم و ببینیم خود بچه ها ما رو تا کجا میبرن . اولش کار سختی بود اعتماد نمیکردن و ارتباط برقرار نمیکردن اما بالاخره موفق به برقراری ارتباط با بچه های کار شدیم . یک واقعیتی رو من در حوزه معضلات اجتماعی یاد گرفتم و اون اینکه برای حل مسئله باید به دل مسئله و مشکل زد و خوب درکش کرد اونوقت خود مسئله راه حل رو بهت میگه و نباید فقط به مطالبی که در روزنامه ها و تلویزیون و گاهی مقالات گفته میشه و بویژه اظهار نظر مسئولان اکتفا کرد . کل پرونده های ما شد ۱۷۰ پرونده که همه اونها کودک کار بودند دقیق و کامل همه رو بررسی کردیم و کارهای آموزشی گسترده ای روشون انجام دادیم دریافت هایی که از پدیده کودکان کار از روی این ۱۷۰ پرونده و در این پنجسال دستگیرم شد در پست بعدی خدمتتون میگم

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group