14 آذر 1400 ساعت 14:31

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
گاهی که پای درد دل بچه های زیر ده سال مراکز مهرآفرین می نشینم و یا حتی به چشمانشان نگاه می کنم متوجه نمی شوم دلیل رنجی که آنها باید به تنهایی تحمل کنند چیست ؟...

گاهی که پای درد دل بچه های زیر ده سال مراکز مهرآفرین می نشینم و یا حتی به چشمانشان نگاه می کنم متوجه نمی شوم دلیل رنجی که آنها باید به تنهایی تحمل کنند چیست ؟ نگاه معصومشان بار مسئولیتم را بسیار سنگین می کند . مسئله “ اعتیاد “ معضل اول اجتماعی کشور ماست باز اگر پدر اعتیاد داشته باشد و مادر سالم جای شکرش باقی است و با حمایت مادر می توانیم ستون خانواده را حفظ کنیم کما اینکه بیشتر خانواده های تحت حمایت ما همین شرایط را دارند . کسانیکه استوری های این صفحه را دنبال می کنند خیلی با این مادرها بویژه روزهای پنجشنبه و جمعه آشنا می شوند . اما امان از روزی که مادر معتاد باشد و باز امان که بچه پدرش را هم نشناسد و پدر مجهول الهویه باشد . نگاه این کودکان هم مانند دیگر کودکان معصوم است از نگاه معصومانه این کودکان هم نمیتوان عبور کرد . نگاهی که بودنت را می طلبد . چقدر سخت است زیستن این کودکان در کشورم . قانون به حد کافی به این بچه ها توجه ندارد . مردم هم حساسیت کافی را هنوز پیدا نکرده اند بدلیل ضعف سیستم رسانه ای کشور . وقتی ماجرای قتل ملیکای پنجساله -اهل فلاورجان -را از زبان مددکار موسسه شنیدم و ماجرای خواهر بیست ساله اش را متوجه مظلومیت بیش از حد این کودک ، خواهرش و کودکان مشابه شدم .
بارها گفته ام کودکانی که والدین معتاد دارند بویژه مادران معتاد بسیار و بسیار در معرض خطر هستند در معرض فروخته شدن ، اجاره رفتن و اینجا گروگان رفتن و .... ملیکا می توانست زنده بماند و مرگی چنین تلخ را تجربه نکند اگر قانون ما به این کودکان توجه میکرد ، اگر جامعه یعنی مردم حساسیت کافی نسبت به این کودکان می داشتند و قبل از اینکه کار به اینجاها برسد خودشان اقدامی می کردند منظورم همسایه ها و اهل محل هستند و دهها اگر دیگر که برای برداشته شدن آن و حیات بخشی به این کودکان چاره ای جز تلاش ، آگاهی رسانی و حساس سازی نمی بینم . حداقل کاری که از دستم بر می آید تلاش جهت تقویت و توسعه مهرآفرین است و گفتن رنج های این کودکان که شاید قانونگذار ، دولت و مردم حساسیت کافی پیدا کرده و کودکانی که زندگی خاکستری دارند این فرصت را پیدا کنند که مثل دیگر کودکان زندگی کنند . حالا که این فرصت را خانواده ، قانون ، دولت و ... از آنها دریغ کرده ما باید تلاش کنیم و این فرصت را به آنها بدهیم و حتما می توانیم .
mehrafarincharity@

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group