30 شهریور 1400 ساعت 13:04

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور
توسط موسسه خیریه مهرآفرین صورت گرفت:
دو مدرسه دیگر این منطقه بازسازی می شود
همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی و با حضور فاطمه دانشور، مدیرعامل موسسه خیریه مهرآفرین، کلنگ احداث دو باب مدرسه در روستاهای رمشق و میخان از توابع شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد و نیز هزینه بازسازی دو مدرسه دیگر این منطقه توسط این موسسه تامین اعتبار شد.

اسکان نيوز: همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی و با حضور فاطمه دانشور، مدیرعامل موسسه خیریه مهرآفرین، کلنگ احداث دو باب مدرسه در روستاهای رمشق و میخان از توابع شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد و نیز هزینه بازسازی دو مدرسه دیگر این منطقه توسط موسسه مهرآفرین تامین اعتبار گردید.

گفتنی است این موسسه پیشتر نیز 7 مدرسه را در این استان احداث و بازسازی نموده است.

این فعال اجتماعی، طی حضور در این منطقه، به بررسی موضوع بازماندگی دانش‌آموزان از تحصیل، اعتیاد زنان و کودکان و نیز آسیب‌های اجتماعی کودکان بدسرپرست منطقه پرداخت.

عضو سابق شورای شهر تهران بیان داشت: طبق گفته مسئولان مربوطه، 85 درصد مردان و 10 درصد زنان این منطقه دارای اعتیاد به مواد مخدر بوده که این امر علاوه بر فقر، تاثیرات نابهنجار بسیاری بر کودکان می‌گذارد و زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی را ‌تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

دانشور در ادامه سفر 4 روزه خود، به شهرستان ایرانشهر رفت و به اتفاق فعالین حوزه اجتماعی این شهرستان، معضلات، کمبودها و آسیب‌های اجتماعی این منطقه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

وی یکی از معضلات این شهرستان و نیز استان سیستان و بلوچستان را در حوزه کودکان کمبود شیرخوارگاه دانسته و بیان داشت: تنها یک شیرخوارگاه در شهر زاهدان وجود دارد و با توجه به وسعت استان و فاصله زیاد بین شهرها، کمبود شیرخوارگاه موجب افزایش معضلات و مخاطرات کودکان در معرض آسیب شده است.

مدیرعامل موسسه مهرآفرین در پایان سفر خود، به مناطق کریم آباد و شیر آباد از توابع زاهدان رفت و در مورد مهمترین معضلات اجتماعی این منطقه اظهار داشت: وضعیت حاشیه‌های این منطقه بسیار تاسف‌بار است و متاسفانه هیچگونه پایگاه مداخله در بحران و پایگاه ارائه خدمات اجتماعی وجود ندارد. همچنین یکی دیگر از معضلات این منطقه، زنان ایرانی دارای همسرانشان افغانستانی و پاکستانی هستند که نمی‌توانند برای  کودکان خود شناسنامه بگیرند و بدلیل فقدان مدارک هویتی، از خدمات بهداشتی شامل دریافت شیر خشک رایگان از مراکز بهداشت شهرستان محروم بوده و از دریافت هرگونه خدمات اجتماعی نیز بی‌بهره‌اند. تنها دغدغه این زنان آینده فرزندانشان است.

 دانشور در پایان افزود: جهت کمک به مردم محروم این مناطق و در راستای شناخت اشکال جدید آسیب‌های اجتماعی و کاهش آنها، موسسه مهرآفرین تقبل نمود که تعدادی مددکار اجتماعی بومی از مناطق یاد شده استخدام نموده و پس از طی دوره‌های آموزشی لازم در تهران، به منطقه برگشته و اقدام به مداخله در وضعیت آسیب‌های اجتماعی نمایند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group