30 شهریور 1400 ساعت 12:19

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

نخستین نشست ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ریاست دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، تشکیل شد.

در آغاز این نشست، دکتر ایازی ضمن تشریح سابقه برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقسیم کار ملی که مصوب شورای اجتماعی کشور است، بر نقش و اهمیت وزارت بهداشت در برخی از این آسیب‌ها اشاره کرد.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت سپس به 5 اولویت آسیب‌های اجتماعی، 1- حاشیه‌نشینی، 2- اعتیاد، 3- طلاق، 4- مفاسد اخلاقی و اجتماعی و 5- زنان سرپرست خانوار ، به عنوان اولویت‌های کشور پرداخت و گفت: 19 آسیب در طرح تقسیم کار ملی سازمان‌ها و نهادها قرار دارد که از این 19 آسیب، 2 آسیب، یعنی بحث اختلالات روانی و رفتارهای پرخطر و هم‌چنین مسایل اجتماعی-فرهنگی محیط‌های دانشگاهی به عنوان 2 آسیب اصلی که در اولی وزارت بهداشت و دومی با وزارت علوم متولی اصلی آن معین شده‌اند.
در ادامه اعضا در خصوص نحوه کار ستاد و هم‌چنین اولویت‌بندی و روی‌کردهای آن اظهارنظر کردند و در نهایت مقرر شد 8 برنامه به عنوان محور فعالیت برای کارها و تصمیمات آینده در نظر گرفته شود: 1- تشکیل کارگروه سازمان‌های غیردولتی فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی، 2- تشکیل کارگروه دانشجویی، 3- تشکیل کارگروه اعتیاد، 4- تشکیل کارگروه سلامت روان، 5- تشکیل کارگروه حاشیه‌نشینی با محوریت شبکه بهداشت و درمان، 6- تشکیل کارگروه طلاق، 7- ارایه گزارش نماد (کار مشترک برای پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزی)، و 8- تشکیل کارگروه توانمندسازی با روی‌کرد اجتماع‌محور به منظور آشنایی مدیران وزارت بهداشت با روی‌کردهای مدیریت اجتماعی.
در پایان مقرر شد به صورت فوریتی، بحث آسیب‌های مادران معتاد باردار و کودکان متولد شده، در کارگروهی به سرپرستی دکتر فاطمه دانشور، عضو شورای شهر تهران، و همکاری وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران، قوه‌ قضاییه، ستاد مبارزه با مواد مخدر و شهرداری تهران تشکیل شود و سریعا به موضوع مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
گفتنی است در این نشست نمایندگانی از معاونت‌ها و بخش‌های گوناگون وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی ایران، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، قوه قضاییه، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری تهران، شورای شهر تهران، انجمن مددکاری ایران و مدیرکل سلامت شهرداری تهران حضور داشتند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group