کد خبر:1100 بازدید: 6300 بازدید

شهردار تهران در بازدید از محلات پرخطر تهران (شوش و هرندی) گفت: قطعا راهکارهای رفع آسیب‌های اجتماعی با همکاری وزارت رفاه و NGO ها تهیه و اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی  خبرگزاری تسنیم،  محمدعلی نجفی شهردار تهران به همراه عابد ملکی شهردار منطقه 12، فاطمه دانشور عضو سابق شورای شهر تهران و همچنین سمیرا مهدوی از فعالان حوزه اجتماعی بازدیدی را از محله هرندی، دروازه غار، شوش با رویکرد بررسی آسیب‌های اجتماعی داشت. این بازدید که از ساعت 23:15 دقیقه آغاز و تا یک بامداد ادامه داشت. محله اوراقچی‌ها، میدان شوش، شلتر مردان در انبارگندم و شلتر زنان و مرکز بهاران از جمله بخش‌هایی بودند که شب گذشته بازدید شدند.

فاطمه دانشور عضو سابق شورای شهر تهران در حاشیه بازدید نجفی شهردار تهران از محلات ذکر شده ضمن تاکید توجه مدیریت شهری به حوزه آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در سال‌های گذشته اقداماتی در راستای شناسایی پلاک‌قرمزها در محلات پرخطر تهران صورت گرفت اما این کار به همین جا ختم شد و خدمات حمایتی ادامه پیدا نکرد.

وی تصریح کرد: البته در این بخش باید سازمان بهزیستی به عنوان دستگاه حمایتی همکاری لازم را به مدیریت شهری داشته باشد و یک پک کامل به خانواده‌های آسیب‌دیده ارائه کنند.

دانشور همچنین به حضور فعال نیروی انتظامی در محلات پرخطر اشاره کرد و گفت: مجموعه نیروی انتظامی باید حضور مستمر و همچنین مداخله‌گرانه‌ای را در محلات اشاره‌شده داشته باشد.

 نجفی در ادامه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف محله هرندی اظهار کرد: توجه به موضوعات آسیب‌های اجتماعی و رفع آن از دغدغه‌های مدیریت شهری خواهد بود.

وی همچنین به برگزاری جلسات متعدد و تهیه راهکارهای لازم برای پیشگیری و رفع آسیب‌های اجتماعی با وزارت رفاه خبر داد و گفت: قطعا ما راهکارهای رفع آسیب‌های اجتماعی را با همکاری وزیر رفاه و فعالان حوزه‌ اجتماعی پیش‌بینی و در محلات پرخطر اجرا خواهیم کرد.


گروه دیما
سئو و پشتیبانی: گروه دیما