18 مرداد 1399 ساعت 04:34

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: مرجع ملی حمایت از حقوق کودکان که در وزارت دادگستری قرار دارد، در مورد حقوق کودکان خیابانی وارد کار شوند زیرا آن‌ها در شرایط بدی قرار دارند.

فاطمه دانشور عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در دویست و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر خطاب به وزیر دادگستری اظهار داشت : مأموران شهرداری تهران زنان و کودکان کارتن‌خواب را جمع می‌کند و به دادگاه تحویل می‌دهد، اما قضات در این میان به مانند قیچی عمل می‌کنند که این زنجیره را پاره می‌کنند و حکم بازگشت کودکان را به مادرانشان صادر می‌کنند.

وی افزود: همین حکم قضات باعث می‌شود که این کودکان که اغلب بدون شناسنامه هستند و هویت پدرشان مشخص نیست دوباره به خیابان بازگردند و وارد زنجیره خرید و فروش مواد مخدر شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: مرجع ملی حمایت از حقوق کودکان که در وزارت دادگستری قرار دارد در مورد این کودکان تصمیم گیری کند زیرا آن‌ها در شرایط بدی قرار دارند.

دانشور بیان داشت:‌ مادران حامله و معتادی که  برای زایمان به بیمارستان مراجعه می‌کنند خواستار کودکان خود نیستند اما با این وجود بیمارستان به اجبار کودکان را به مادران معتاد بازمی‌گرداند؛بهزیستی نیز می‌گوید،بیمارستان باید ما را از وجود اینگونه کودکان مطلع کند که نیازمند مجوز این سازمان است.

وی تاکید کرد:‌ وقتی این کودکان را می‌بینم به یاد زمان جاهلیت پیامبر(ص)می‌افتم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان داشت : خلا  قانونی در رابطه با مبارزه با کار کودکان زیر 15 سال وجود دارد زیرا قانون استفاده از کودکان زیر 15 سال را در کارگاه‌های خانوادگی و کارگاه‌های دارای حداقل 5 کارگر را مجاز دانسته است که باید به آن رسیدگی شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group