18 مرداد 1399 ساعت 04:06

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به مراسم رونمایی از پژوهش صورت گرفته در خصوص ساختار نهاد ملی حمایت کودک، گفت: 28 آذرماه با حضور جمعی از مسؤولان و متولیان حوزه‌های اجتماعی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران این کتاب رونمایی می‌شود.

فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان مطلب فوق افزود :  در این کتاب اختصاصاٌ وضعیت کودکان در ایران را بررسی می‌کنند.

وی با بیان محورهای بررسی شده در این سند، گفت : چالش‌های موجود در زمینه قوانین حمایتی از کودک و ضمانت اجرایی این قوانین در کشور که به طور کامل سیاست‌های کلی نظام ،قانون اساسی ،قانون مدنی ، قانون مجازات اسلامی و سایر قوانین شامل قوانین برنامه‌های توسعه اجتماعی اقتصادی و فرهنگی ایران شامل برنامه‌های اول تا ششم، سند چشم انداز و اسناد پیمان نامه‌های بین المللی در 3 فصل مورد بررسی کامل قرار گرفته است. ضمن اینکه در ادامه تمامی طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی مرتبط  با کودک نظیر سند ملی نهاد خانواده در مرکز امور بانوان ریاست جمهوری مورد مطالعه قرار گرفته است.

دانشور با تاکید بر این نکته که در فصل دیگری از این کتاب به گزارش تطبیقی کشورها و عملکرد آنها در حوزه کودک پرداخته شده است، گفت : در این سند سه حوزه کشورهای پیشرفته کشورهای همسایه و کشورهای منطقه مورد بررسی کامل قرار گرفته است .در فصل دیگری از کتاب نیز به وضعیت و موقعیت کودکان در سازمان‌ها و نهادها و همچنین قوای سه گانه پرداخته شده است.ضمن اینکه بررسی وضعیت کودک در نهادهای حکومتی خارج از سه قوه نظیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ،شورای عالی آموزش و پرورش ،کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان پرداخته شده است. درعین حال بررسی وضعیت کودکان در نهادهای عمومی مانند شهرداری‌ها و هلال احمر نیز در این سند مورد بررسی کامل قرار گرفته است و در نهایت سازمان های غیر دولتی نهادهای فرا قومی ارزیابی شده  و با 28نفر از خبرگان حوزه کودک مصاحبه به عمل آمده است.   

وی در خصوص فصل پایانی و جمع بندی این سند نیز، بیان داشت : در پایان کتاب به راهکار می رسیم که در واقع ساختار نهاد ملی حمایت از کودک تشریح می‌شود و چشم انداز ماموریت‌ها و اهداف و وظایف نهاد کاملا شرح داده می‌شود.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group