18 مرداد 1399 ساعت 05:01

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به کتمان کاری‌های دولت گذشته در حوزه آسیب‌های اجتماعی و کودکان بد سرپرست، تاکید کرد: افراد نگران که دلواپس سیب زمینی بودند، آیا اکنون نگران کودکان بد سرپرست و آسیب دیدگان جامعه هستند؟

فاطمه دانشور در نشست خبری رونمایی از کتاب ملی حمایت از کودک، گفت: متاسفانه در دولت قبل به بهانه‌های مختلف شاهد ادغام وزارتخانه‌های رفاه و تامین اجتماعی و کار بودیم و به این ترتیب این وزارتخانه با کارکرد مهم و حیاتی اش به سطح یک معاونت تقلیل پیدا کرد و همین موضوع سبب شد پرداختن به ریشه‌های آسیب‌های اجتماعی هم به فراموشی سپرده شود که نتیجه این بی توجهی را امروز با افزایش آسیب‌ها در سطح جامعه شاهد هستیم. وی افزود: از طرفی دیگر آنها حتی اجازه طرح مسائل و آسیب‌ها را هم نمی‌دادند و با لغو ‌‌همایش‌های مرتبط سعی می‌کردند

‌آسیب‌های اجتماعی را پنهان کنند، غافل از این که با این کار نه فقط آسیب‌ها حذف نمی‌شوند بلکه دامنه آن گسترده ترهم خواهد شدکه متاسفانه امروز شاهد عواقب تصمیم‌گیری‌های غلط گذشته هستیم.دانشور با بیان این که نگاه جناحی در حوزه آسیب‌های اجتماعی ندارد، افزود:با این حال متاسفم که در سند ششم توسعه، به طور مشخص و مجزا از آسیب‌های اجتماعی و کودک نام برده نشده و جای سئوال است که چرا در ستاد عالی‌، توانمندسازی فقرا و محرومان مورد توجه قرار نگرفت؛ اگر قرار است برنامه ششم در مجلس بررسی شود باید فصل یا بند جداگانه در مورد آسیب‌های اجتماعی قید شود.

دانشور با بیان این که باید در برنامه ششم توسعه در مورد آسیب‌های اجتماعی صحبت شود در غیر این صورت بعدها سازمان‌ها می‌گویند که چون در این سند نیامده است ما کاره‌ای نیستیم، یادآور شد: منظور ما از آسیب دیدگان اجتماعی مشخصا معتادان و خانواده‌های آنها، زندانیان، بیماران مزمن روانی، فساد، طلاق و موارد مشابه دیگر است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر در ادامه با بیان این که چندی قبل مصاحبه وزیر بهداشت درباره این که وزارتخانه تحت امرش وظیفه‌ای در قبال خرید و فروش کودکان معتاد ندارد، تاکید کرد: اگر بیمارستان‌ها از حداقل تعداد مددکاران اجتماعی برخوردار بودند هیچ گاه نوزاد معتاد زن آسیب‌دیده را پس از زایمان به این مادر تحویل نمی‌دادند چرا که تحویل نوزاد سبب ایجاد پروسه‌ای می‌شود که به آسیب‌های اجتماعی دامن می‌زند.

دانشور در ادامه با اشاره به طرح جمع آوری زنان کارتن خواب که از سوی شهرداری تهران در حال انجام است، گفت: از چندی پیش شهرداری تهران با مشارکت بهزیستی، پلیس، ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدام به جمع آوری و ساماندهی زنان کارتن خواب کرده است و آنها را به کمپ شفق منتقل می‌کند.وی با بیان این که شهرداری تهران کمپ شفق را بازسازی کرده و در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار داده است، افزود: در روز ابتدایی جمع‌آوری زنان کارتن‌خواب در محله هرندی حضور داشتم و در این روز حدود ۱۰ زن به سمت من آمدند و نسبت به سرنوشت کودکانشان پس از انتقال به کمپ شفق ابراز نگرانی و اعلام کردند که کودکانشان را به افراد غیرمانند اولیای مدارس و موادفروشان سپرده‌اند، لذا در این مرحله جای مددکاری خالی بود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر با انتقاد از معطل ماندن طرح حمایت از کودک از هشت سال قبل در مجلس‌، به رونمایی از کتاب نهاد ملی حمایت از کودک در هفته آینده اشاره کرد و گفت: ما در این کتاب علاوه بر بررسی قوانین حمایتی از کودک و بررسی تجربیات سازمان‌های مردم نهادفعال، درخواست ایجاد یک نهاد ملی برای حمایت از حقوق کودکان را داریم. ساختار این نهاد مردمی‌و حاکمیتی است و علاوه بر این که نیروهای مردمی‌۵۰ درصد در این نهاد مشارکت دارند، دستگاه‌های حکومتی هم کمک کننده هستند.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group