18 مرداد 1399 ساعت 05:17

آشنایی با فاطمه دانشور

فاطمه دانشور کارآفرین ایرانی

فاطمه دانشور (متولد ۱۳۵۳)، کارآفرین و تاجر ایرانی و از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره چهارم و عضو اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی است. وی کارشناس مدیریت بیمارستانی و کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است.
مدیرعامل سیاحان سپهر آسیا و بنیانگذار موسسه نیکوکاری مهرآفرین پناه عصر حامی زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کودکان کار و خیابان و بازمانده از تحصیل و نوزادان مادران معتاد و... می باشد.

فاطمه دانشور
فاطمه دانشور مهرآفرین

زندگی من

خواستنی که توانستن شد

امروز خیلیها از من میپرسند عامل موفقیتت چه بود؟ به آنها میگویم که موفقیت من به عوامل متعددی بستگی داشت؛ یکی از این عوامل افراد موثری بودند که در مسیر زندگیام قرار گرفتند و به کمك آنها مسیرهایی به رویم گشوده شد . این نکته همواره برای من عجیب و سوال برانگیز است، زیرا همیشه در کتابها خوانده بودم که شما به اهدافی میرسید که آنها را در ذهنتان تکرار کردهاید. اما من به اهدافی بسیار فراتر از آنچه نوشته بودم رسیدم...

فاطمه دانشور

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در بحث حمایت از کودکان سیاست‌گذاری یکپارچه و همانگی بین دستگاه‌ها وجود ندارد.

 فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران امروز شنبه 28 آذر در مراسم رونمایی از اثر نماد ملی حمایت از کودک، اظهار داشت: وضعیت کودکان در کشور نگران‌کننده است و در سفرهایی که داشتم متوجه شدم کودکان بدسرپرست در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند.

وی افزود: در سفری که به یکی از روستاهای سیستان‌وبلوچستان داشتم با خانمی برخورد کردم که از 13 کودک سرراهی نگهداری می‌کرد که هیچ‌کدام از آن‌ها مدرک هویتی نداشتند و حتی از ادامه تحصیل محروم بودند و متأسفانه این کودکان دغدغه کسی نبود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: وجود این گونه موارد نشان می‌دهد که نیازمند کارهای علمی و حضور دانشمندان اجتماعی در حوزه کودکانه هستیم.

دانشور افزود: در بخش کودکان سیاست‌گذاری یکپارچه دیده نمی شود و هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف وجود ندارد. در این حوزه نیازمند مشارکت‌های نهادهای حکومتی و NJO ها هستیم زیرا NJO ها در بستر جامعه هستند و باید ساختاری شکل بگیرد که وضعیت کودکان را دیده‌بانی و برای آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

وی گفت: امروز بیشتر از گذشته نیازمند نهادهای حمایتی هستیم زیرا در گذشته به این میزان کودکان کار و زنان کارتن‌خواب نداشتیم.

آخرین اخبار

1391-1396 کلیه حقوق برای وب سایت فاطمه دانشور محفوظ است.

Template Design:Dima Group